Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
2 sierpnia 2019

Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki

Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki
fot. pixabay

Mimo wakacyjnej aury firmy poszukują pracowników. Zatrudnienie w zasadzie można otrzymać od ręki. Potrzebna jest tylko… chęć do pracy.

O tym, że są oferty pracy w naszym mieście można przekonać się zaglądając na stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy. Pracodawcy poszukują osób o różnych specjalnościach od nauczycieli, pracowników bibliotek po sprzątaczki, fryzjerki czy ślusarzy, mechaników, spawaczy.

Przykładowo spawacz może liczyć na 3,5 tys. zł brutto, specjalista do spraw kadr -2,2 tys. zł brutto, malarz-lakiernik -3,5 tys. zł brutto, pracownik myjni samochodowej, 2,2 tys. zł brutto, nauczyciel religii 1,4 tys. zł brutto, nauczyciel informatyki – 2,5 tys. zł brutto.

Znalezienie pracowników staje się coraz trudniejsze. Tym bardziej, że coraz częściej wskazują oni (zwłaszcza kobiety), że suma otrzymywanych przez nie zasiłków i świadczeń rodzinnych powoduje, iż proponowane zarobki są dla nich mało atrakcyjne.

- Po co mam się zatrudniać w sklepie czy jako sprzątaczka? Będę musiała wstawać i chodzić codziennie do pracy za jakieś marne grosze. Tak mam o wiele więcej i dobrze mi z tym. Posiedzę w domu, dopilnuję dzieci - podzieliła się swoim zdaniem jedna z mieszkanek ulicy Gagarina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy nie stracą pracy? Górnicy nie stracą pracy?

JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (74)
lucek?08.08.2019 12:16

Wystarczy ogarnąć kodowanie w jakiejś wąskiej specjalności informatycznej i wypływacie na szerokie wody. Cały potencjał masz w głowie i w lapku.
Ogranicza cię tylko zasięg sieci. Pracę wykonujesz zdalnie, siedząc w domu przy kawie.
Średnio ogarnięty informatyk z komunikatywnym angielskim ma propozycje od ręki, na poziomie 7-9tysi i możliwości pracy na całym świecie.
Jak już się załapiesz, to doskonalenie i nabywanie większej wartości idzie lawinowo.
Wyłacz forum , włacz terminal... i działaj.

XXX06.08.2019 21:13

Super nauczyciel informatyki po studiach może otrzymać aż 1500 na rękę. Cóż za wspaniała oferta. Gdzie dostanie lepszą propozycję. Nierobom po prostu nie chce się pracować:)

byk06.08.2019 16:16

do LG. Za takie siedzenie i pierdznie w stołek to i tak dużo. Papióry przewracać a do tego w kompie wszystko.

byk06.08.2019 16:14

No pewnie po co maja iśc do pracy w sklepie za najniższa krajową jak dostana na dzieci nie musi wydawać na benzyne, dojazdy. Jest z dziecmi i ma kase.

Jaszczembski pszetsiembiorca05.08.2019 13:20

Zapraszam do mojej firmy. Zatródniam od zaraz. Na renke płacem 5000. Siwi nie jest poczebne ino same henci.

Gość05.08.2019 8:07

@Koń To niech wszyscy nauczyciele inf zatrudnią się na myjniach i zakosztują tego miodu. Rynek pracy szybko zweryfinuję tę pustkę i wolne wakaty nauczczycielskie podwyżką płac. Ale to trzeba coś zrobić a nie narzekać ;-)

marta04.08.2019 16:03

Każdy niech sam kieruje swoim życiem, a nie takie wysyłanie na siłę do pracy przez PUP i szantażowanie uratą ubezpieczenia zdrowotnego. Jaką mamy służbę zdrowia i ile trzeba dokładać ze swoich pieniędzy wszyscy wiedzą, a oni jeszcze to ubezpieczenie wypominają.

Koń04.08.2019 13:09

Na myjni 2.2 tys, nauczyciel inf, 2.5. Żeczywiście opłaca się uczyć.

Oli04.08.2019 9:48

Duże zarobki nauczycieli. Na pewno będzie wielu chętnych. Mamusia nie pracuje, bierze zasiłki i jeszcze szuka opiekunki do dziecka, która pracuje za grosze.

Gość03.08.2019 18:44

Buahaha. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego to dzięki PiS zmalalo bezrobocie? A może firmy dzięki Pis upadły i nie ma komu zatrudniać?

Pokaż wszystkie opinie (74)