Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-1°
2 sierpnia 2019

Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki

Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki
fot. pixabay

Mimo wakacyjnej aury firmy poszukują pracowników. Zatrudnienie w zasadzie można otrzymać od ręki. Potrzebna jest tylko… chęć do pracy.

O tym, że są oferty pracy w naszym mieście można przekonać się zaglądając na stronę internetową Powiatowego Urzędu Pracy. Pracodawcy poszukują osób o różnych specjalnościach od nauczycieli, pracowników bibliotek po sprzątaczki, fryzjerki czy ślusarzy, mechaników, spawaczy.

Przykładowo spawacz może liczyć na 3,5 tys. zł brutto, specjalista do spraw kadr -2,2 tys. zł brutto, malarz-lakiernik -3,5 tys. zł brutto, pracownik myjni samochodowej, 2,2 tys. zł brutto, nauczyciel religii 1,4 tys. zł brutto, nauczyciel informatyki – 2,5 tys. zł brutto.

Znalezienie pracowników staje się coraz trudniejsze. Tym bardziej, że coraz częściej wskazują oni (zwłaszcza kobiety), że suma otrzymywanych przez nie zasiłków i świadczeń rodzinnych powoduje, iż proponowane zarobki są dla nich mało atrakcyjne.

- Po co mam się zatrudniać w sklepie czy jako sprzątaczka? Będę musiała wstawać i chodzić codziennie do pracy za jakieś marne grosze. Tak mam o wiele więcej i dobrze mi z tym. Posiedzę w domu, dopilnuję dzieci - podzieliła się swoim zdaniem jedna z mieszkanek ulicy Gagarina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomogą znaleźć pracę Pomogą znaleźć pracę

Zostań specjalistą od fałszerstw. Praca czeka Zostań specjalistą od fałszerstw. Praca czeka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (74)
lucek?08.08.2019 12:16

Wystarczy ogarnąć kodowanie w jakiejś wąskiej specjalności informatycznej i wypływacie na szerokie wody. Cały potencjał masz w głowie i w lapku.
Ogranicza cię tylko zasięg sieci. Pracę wykonujesz zdalnie, siedząc w domu przy kawie.
Średnio ogarnięty informatyk z komunikatywnym angielskim ma propozycje od ręki, na poziomie 7-9tysi i możliwości pracy na całym świecie.
Jak już się załapiesz, to doskonalenie i nabywanie większej wartości idzie lawinowo.
Wyłacz forum , włacz terminal... i działaj.

XXX06.08.2019 21:13

Super nauczyciel informatyki po studiach może otrzymać aż 1500 na rękę. Cóż za wspaniała oferta. Gdzie dostanie lepszą propozycję. Nierobom po prostu nie chce się pracować:)

byk06.08.2019 16:16

do LG. Za takie siedzenie i pierdznie w stołek to i tak dużo. Papióry przewracać a do tego w kompie wszystko.

byk06.08.2019 16:14

No pewnie po co maja iśc do pracy w sklepie za najniższa krajową jak dostana na dzieci nie musi wydawać na benzyne, dojazdy. Jest z dziecmi i ma kase.

Jaszczembski pszetsiembiorca05.08.2019 13:20

Zapraszam do mojej firmy. Zatródniam od zaraz. Na renke płacem 5000. Siwi nie jest poczebne ino same henci.

Gość05.08.2019 8:07

@Koń To niech wszyscy nauczyciele inf zatrudnią się na myjniach i zakosztują tego miodu. Rynek pracy szybko zweryfinuję tę pustkę i wolne wakaty nauczczycielskie podwyżką płac. Ale to trzeba coś zrobić a nie narzekać ;-)

marta04.08.2019 16:03

Każdy niech sam kieruje swoim życiem, a nie takie wysyłanie na siłę do pracy przez PUP i szantażowanie uratą ubezpieczenia zdrowotnego. Jaką mamy służbę zdrowia i ile trzeba dokładać ze swoich pieniędzy wszyscy wiedzą, a oni jeszcze to ubezpieczenie wypominają.

Pokaż wszystkie opinie (74)