Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 sierpnia 2019

Grodzka gotowa. Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego?

Grodzka gotowa. Kiedy remont wiaduktu na Piłsudskiego?
fot. UM Jastrzębie

Tak, jak zapowiadaliśmy remont ulicy Grodzkiej udało się wykonać wcześniej, niż planowano. Od piątku kierowcy mogą bez przeszkód korzystać z tej drogi. Będzie miała ona ważne znaczenia dla ruchu w mieście, kiedy zacznie się remont wiaduktu na al. Piłsudskiego.

Czas był tutaj niezwykle istotny i udało się. Wykonawca inwestycji - P.U.H. „DOMAX” – przed terminem zakończył cały szereg robót związanych z przebudową ulicy Grodzkiej.

Ulica jest już przejezdna. Drogowcy wymienili konstrukcję podbudowy i ułożyli nową nawierzchnię. Oprócz tego, w rejonie skrzyżowania poszerzona została jezdnia ulicy Pszczyńskiej i wybudowany azyl dla pieszych. Nową podbudowę i nawierzchnię z kostki brukowej zyskał również chodnik.

- Sprawna organizacja pracy i dobre warunki pogodowe sprawiły, że gruntowną przebudowę drogi udało się wykonać wcześniej niż początkowo zakładano. Tym samym ruch na ulicy Grodzkiej został już przywrócony - mówi Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 680 tys. zł.

Ulica Grodzka była wyremontowana w związku z tym, że przejmie ruch pojazdów, kiedy całkowicie zostanie zamknięty wiadukt na al. Piłsudskiego. Jak na razie nie wyłoniono jeszcze wykonawcy tej modernizacji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Inwestycje oświatowe idą pełną parą [video] Inwestycje oświatowe idą pełną parą [video]

Otwarcie ofert przetargu na wiadukt Otwarcie ofert przetargu na wiadukt

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Gość11.08.2019 10:05

Ludzie nie pamietacie juz ze jak skate parku nie bylo to tez tam z lasu zawsze wycia byly i tak i tak

osadnik 07.08.2019 18:27

UM niech lepiej szykuje kasę na ulicę Północną po remoncie wiaduktu będzie to zapewne następny punkt do remontowania

Gość07.08.2019 17:13

Polska bieda

Gość06.08.2019 6:11

@Mieszkańcy - Skate Park

Nikt z UM nie czyta tych komentarzy, a już na pewno na nie nie odpowiada.

Napisz komentarz pod którymś z artykułów na oficjalnej stronie miasta. A, racja. Przecież są wyłączone. Dziwne.

Hmm...06.08.2019 0:39

@ Mieszkańcy...dzwi Mnie,że skoro urząd nic nie robi w tej kwestii...sami nie wzieliście sprawy w Swoje ręce.Gasną światła...nic nie widać :)

Hmm...06.08.2019 0:33

@Janusz Nosacz...zdziwiony???...sie nie przejmuj...młody zawsze zdziwiony:)

do Janusz Nosacz05.08.2019 21:54

Tak wygląda normalność! Dziwne?

Mieszkańcy - Skate Park 05.08.2019 20:03

Kiedy UM zdobędzie się na wysiłek i uporządkuje sprawę Skate parku. Wrzask, głośna muzyka, łomot gdy ten kto skacze na hulajnodze, deskorolce lub wrotkach spada na drewniane pudło konstrukcji. Hałas do późnych godzin nocnych, bo przy włączonym oświetleniu skaczą również po 23:00. Prócz tego, codziennie przyjeżdżają swoimi złomowatymi samochodami młodzi. Popisują się startem z piskiem opon. Nie zwracają uwagi na dzieci, które jeżdżą na rowerkach, biegają z psami, czując się niezagrożonymi. Nad Skate Parku jest umieszczona obrotowa kamera. Pewnie działa, bo od czasu, do czasu pojawia się ktoś kto ją czyści. Temat był poruszany wielokrotnie, przez mieszkańców pobliskich bloków. Hałas się niesie daleko, odbity od ściany drzew rosnących tuż przy S.P. od strony UM. Czy urzędnicy czekają na nieszczęście. Czy wtedy będą twierdzić, że nie znali problemu. My, Mieszkańcy zapisujemy apele do UM w tej sprawie. Nagrywamy hałasy. Urzędnicy też mogą to zrobić. My im nie będziemy pomagać, bo im za to płacimy.
Czekamy na sygnał o zajęciu się tą sprawą.

Abc05.08.2019 19:19

Dobrze że zrobili tylko szkoda że nie sfrezowali przy okazji nawierzchni na Północnej. Zrobić 2 rzeczy za jednym podejściem korzystając z zamknięcia dla ruchu tamtego rejonu..

Axel05.08.2019 19:08

Rozumiem kierowców osobówek, ale żeby zawodowi kierowcy w autobusach i ciężarówkach nie potrafili wykorzystać poszerzenia Pszczyńskiej żeby ustawić się na środku, to tego nie rozumie...

Pokaż wszystkie opinie (22)