Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-1°
5 sierpnia 2019

Tour de Pologne w Jastrzębiu. Po południu zobaczymy kolarzy

Tour de Pologne w Jastrzębiu. Po południu zobaczymy kolarzy
fot. UM Jastrzębie / Łukasz Parylak

Jastrzębie-Zdrój znajdzie się na trasie trzeciego etapu tegorocznego wyścigu, więc mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć przejazd m.in. Rafała Majki i innych znanych kolarzy. 

Wyścig rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie, a na mecie kolarze pojawią się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Trzeci, liczący ponad 150 kilometrów, etap z Chorzowa do Zabrza, w trakcie którego peleton przemknie ulicami Jastrzębia-Zdroju zostanie rozegrany 5 sierpnia. W naszym mieście kolarzy można się spodziewać około 16.30. Będą jechać od Pawłowic ul. Orlą a następnie Drogą Główną Południową w kierunku Połomi, opuszczając Jastrzębie.

W tym roku Tour de Pologne wspólnie z Polskim Komitetem Olimpijskim świętuje stulecie polskiego olimpizmu, a także nawiązuje do stulecia Powstań Śląskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Śmierć na trasie wyścigu Tour de Pologne Śmierć na trasie wyścigu Tour de Pologne

Uwaga! Utrudnienia drogowe Uwaga! Utrudnienia drogowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
beno07.08.2019 16:05

Spadać...synku ty możesz spadać z tego miasta gdzie przyjechałeś za chlebem lub cię przywiózł tatuś z kieleckiego lub lubelskiego...POpaprany matole!!!

Spadać06.08.2019 17:42

Wszystkim, którym się nie podoba to co się dzieje w Jastrzębiu deklarujemy pomoc w wywiezieniu ich poza miasta i wręczenie zakazu powrotu. Ich bambetle zostaną wyrzucone na górę śmieci.
Każdy ma prawo do zgłaszania uwag. Ale muszą być konkretne, a nie napisane pod wpływem choroby zwaną "Pisowską wrogością".

Gość06.08.2019 8:58

@neno Nic to. Ważne że w UM powstają kolejne nowe wydziały, a nowi urzędnicy są wręcz masowo ściągani z miast i gmin ościennych. Inwestorzy są miastu niepotrzebni, poniewaz decydenci traktuja Jastrzębie jako swoje miejsce pracy, a potem wracają do swoich domów. W innym razie działaliby na szkodę dla swoich miast i gmin.

beno06.08.2019 6:30

Linus...bo Żory są zarządzane wręcz wzorowo...dużo inwestycji, zagraniczne firmy na wzór tych w Czechach itd. a u nas obecna ekipa miasto chyli ku całkowitemu upadkowi!!! sam wiadukt na Piłsudzkiego prawie rok nie przejezdny a nawet jeszcze niema wykonawcy...jedna główna ulica w mieście i jeszcze nieprzejezdna!!! no ale pamiętam jak w poprzedniej kadencji była remontowana ul. Mazowiecka ponad 2 lata a teraz większy deszcz i ulicę woda zalewa!!!

Linus05.08.2019 17:51

Nawet przez Żory kolarze przejechali centralnie ale przez Jastrzębie nie ma szans bo nikt się o to nie postarał. Brawo włodarze naszego miasta !!!!! ????

do KAZ05.08.2019 14:32

Czy czujesz się usatysfakcjonowany swoim komentarzem? Nie zdajesz sobie sprawy, że twój stan choroby psychicznej się pogłębia. A może starasz się dostać tajnej grupy płatnych kolaborantów pisowskich? Pamiętaj, że to jest zdrada Polaków.

KAZ05.08.2019 11:16

Początkowo trasa biegła przez cudowne miasto rządzone przez Mocną Figórę. Ze względu na remont ul. Grodzkiej, który miał trwać do 10 sierpnia zmieniono trasę. Mądra decyzja bo szkoda rowerów, tyle dziur i nierówności.

Gość05.08.2019 10:49

@Dawid

Mogliby, mogliby. Pewnie, że mogliby.

Mogliby też w ogóle sobie darować naszą upadającą osadę górniczą. Chyba, że to osobliwa trasa krajoznawcza.

Dawid05.08.2019 10:21

Kiepska ta trasa w tym roku. Mogliby już jechać Pszczyńską i skręcić w Połomską przy rondzie dolnym.

Gość04.08.2019 21:09

Etap z Chorzowa do Zabrza przez Jastrzębie?

Pokaż wszystkie opinie (12)