Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
6 sierpnia 2019

Śmierć na trasie wyścigu Tour de Pologne

Śmierć na trasie wyścigu Tour de PologneZobacz więcej zdjęć
fot. Andrzej Klocek

Trzeci etap wyścigu Tour de Pologne, który przejechał przez Jastrzębie, miał dramatyczny przebieg. Jeden z kolarzy nie przeżył kraksy i zmarł. Do Jastrzębia już nie dojechał.

Trzeci etap największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju prowadził również przez Jastrzębie. Główne punkty przejazdu to: Stadion Śląski, Chorzów - Zabrze / 157 km. W momencie startu zawodników nikt nie przewidywał, że będzie miał dramatyczny przebieg. Po kraksie w okolicach Żor poważnemu wypadkowi uległ kolarz Lotto-Soudal Bjorg Lambrecht. Natychmiast udzielono mu pomocy i przewieziono do szpitala. Niestety nie udało się go uratować, 22-latek zmarł.

Wypadek nastąpił około 30 km od startu, kiedy miało miejsce załamanie pogody - zaczął padać obfity deszcz.  Jadący z dużą szybkością Lambrecht wpadł w przepust na drodze. Kolarza natychmiast reanimowano. Przyleciał również helikopter, ale transport poszkodowanego ze względu na jego stan zdrowia, nie był możliwy. Poszkodowanego przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który odwiózł go do szpitala w Rybniku. Został przyjęty na SOR, od razu trafił na stół operacyjny. Niestety, w czasie zabiegu kolarz zmarł

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Utrudnienia drogowe Uwaga! Utrudnienia drogowe

Tour de Pologne w Jastrzębiu. Po południu zobaczymy kolarzy Tour de Pologne w Jastrzębiu. Po południu zobaczymy kolarzy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość07.08.2019 14:19

TVP to świnie. Wiadomo

Tragedia06.08.2019 17:35

Ogromna tragedia i piękne zachowanie kolarzy oraz kibiców. Tylko komentatorzy TVP Sport nie sprostali zadaniu bełkocząc bez sensu te same informacje, bez żadnej refleksji. Jakie to było żałosne i wręcz nieludzkie. Ale niema co się dziwić. To TVP. Tam biorą pieniądze, ale nie reprezentują żadnych wartości.

Majka06.08.2019 15:51

Do Gość jak będziesz siedział w domu bez ruchu to dostaniesz zakrzepicy żył. Skrzep który oderwie się i dostrze do płuc - zgon na miejscu. Powodzenia.

Gość06.08.2019 6:13

Sport to zdrowie.

Podobno.

A tu okazuje się, że bardziej bezpieczne jest siedzenie w domu przed komputerem.