Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
6 sierpnia 2019

16-latek jechał na lewych tablicach bez uprawnień

16-latek jechał na lewych tablicach bez uprawnień
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W sobotę około godziny 17.30 z polecenia dyżurnego, policjanci ruchu drogowego w trybie pilnym udali, się na zdarzenie drogowe samochodu osobowego i motoroweru. Okazało się, że jednoślad jest na lewych tablicach rejestracyjnych, a kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

- W trakcie wykonywania czynności na miejscu mundurowi ustalili, iż kierujący samochodem osobowym, nie zachował bezpiecznej odległości, gdy młody kierowca wykonywał manewr skrętu w lewo, to najechał na tył jego pojazdu, motorowerzysta przewrócił się na lewy bok. Na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które przebadało młodego mężczyznę, wstępnie doznał ogólnych potłuczeń, jednakże przybyła na miejsce matka, nie wyraziła zgody na przewiezienie syna do szpitala na dalsze badania. Stróże prawa poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników zdarzenia, okazało się, że 57-latek mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny miał powyżej pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywanych sprawdzeń, okazało się, że 16-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami a tablice rejestracyjne, które widniały na motorowerze Barton, nie należą do tego pojazdu, na tym wyróżniku widnieje motorower Romet. Po sprawdzeniu numeru VIN wyszło, że nie ma takiego pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów – mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak informują mundurowi, młody mężczyzna tłumaczył się, że dopiero kupił ten pojazd, ale nie ma jeszcze umowy kupna. Nietrzeźwy kierowca odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i pozwolenie sobie kierowania po alkoholu, młody zaś mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć skąd ten motorower i dlaczego poruszał się, bez uprawnień.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy w ruptawskim lesie były trujące odpady? Czy w ruptawskim lesie były trujące odpady?

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Ja07.08.2019 9:44

Gagarina patologia matka nie ubezpieczona to jak do szpitala kto zaplaci blachy lewe wiadomo jak co 2 pojazd tam. A uprawnienia ... 90 % tam nie ma kazdy jezdzi i pier... Jastrzebskie getto kupisz tam lewa wodke tyton fajki narkotyki. Najgorsze ze policja dobrze o tym wie a dzielnicowy ...

Majka06.08.2019 17:15

Ci pod tą hala to też mnie wkurzają.

Pewex06.08.2019 13:57

Ciekawie a zarazem podobnie do tych wszystkich wiesiów co pod halą stoją tymi starymi gratami myślą że są najszybsi a ostatnio spod świateł wziąłem takiego jednego moją skodą superb 4x4 3.7 silnik to tylko z tylu został

gornik06.08.2019 10:58

Jackpot jastrzebskiej drogówki ????

Gość06.08.2019 10:40

Jeśli chciał, żeby traktować go jak dorosłego, to powinien ponieść karę nie jako nieletni, ale również jako dorosły.

Radio Teheran06.08.2019 8:16

Strach na drogę wyjechać.

Gość06.08.2019 6:04

"dopiero kupił ten pojazd, ale nie ma jeszcze umowy kupna"

Przykład idzie z góry. Pan premier też nie pamiętał, że kupił okazyjnie działki, które potem nabrały wartości. Zamierzam też jeżdzić komunikacją miejską sposobem "na Kuchcińskiego". Przecież autobus i tak jedzie, i tak.

Pokaż wszystkie opinie (8)