Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
6 sierpnia 2019

Jastrzębie miasto przedsiębiorczości?

Jastrzębie miasto przedsiębiorczości?
fot. UM Jastrzębie

Czy w Jastrzębiu, które znane jest z monokultury górniczej, jest jeszcze miejsce na aktywność gospodarczą mieszkańców? Czy też oddziaływanie  kopalń jest tak duże, że mieszkańcy wolą tam podejmować zatrudnienie, niż zakładać własne firmy?

Według danych Urzędu Miasta w 2018 roku w Jastrzębiu liczba osób prowadzących własną działalność gospodarczą wyniosła 3731. Natomiast według danych na dzień 4 lipca 2019 roku takich osób było  3792, w tym: 2995 to działalność gospodarcza o statusie aktywnym,  3 - działalność nierozpoczęta,  198 - działalność prowadzona w formie spółek cywilnych, zawieszona działalność gospodarcza - 596.  Spółki działające w formie prawa cywilnego i handlowego - 13 spółek akcyjnych i 321 spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska solidność została nagrodzona Jastrzębska solidność została nagrodzona

Miasto wspiera przedsiębiorczość jastrzębian Miasto wspiera przedsiębiorczość jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
GW07.08.2019 10:44

Przedstawiona statystyka powinna być podstawą do zwolnienia pani Izabeli Greli - pełnomocnika ds przedsiębiorczości w UM Jastrzębie-Zdrój.
Jeśli w ciągu roku liczba osób prowadzących działalność gospodarczą wzrosła o jedynie 1,6%. 61 osób na 12 miesięcy, czyli średnio ok. 5 osób miesięcznie. DRAMAT!
W Polsce jak w lesie.

Hmm...06.08.2019 22:58

@ 8:28...zasadniczo zapytać możesz...ale ogólnie,to hooj cie to obchodzi.

Radio Teheran06.08.2019 16:38

"Będzie KFC"

Znowu? Bylby to trzeci rok zapowiedzi z rzedu.

Dumny jastrzembiok06.08.2019 15:33

Izabela przyciągnęła inwestorów jeden za drugim otwierają firmy. Będzie KFC cieszymy się dziękujemy izabelo nie ma bezrobocia jest pięknie. Marzyłem od lat aby mieszkać w mieście wiejskich festynów pijakow na ławkach ale z symbolem dużego miasta McDonald i KFC.

Pawlik06.08.2019 15:21

Durne statystyki bez pokrycia w faktach. Mieszkańcy Jastrzębia zakładają działalności w miejscu zamieszkania ale wykonują działalność poza miastem Jastrzębie. Znam osobiście kilkoro przedsiębiorców którzy chcieli zainwestować w mieście ale układy i kolesiostwo nie pozwoliły im na to. Podpisali umowy z innymi miastami i doskonale prosperuja i zatrudniają ludzi. Pod każdym względem nasze miasto upada bo władza kieruje się układami. Poseł maruda od stadionu czy poseł wszędzie i nigdzie nic nie robią dla mieszkańców trzymają się posadki i liczą że znowu naiwni zagłosuja. Smutne upadajacego miasto.

Marek06.08.2019 14:49

Czy widział ktoś przedsiębiorczego górnika. Sorry , ale koń latał nie będzie.

Radio Teheran06.08.2019 12:35

"koniecznie należy powołać do ogarnięcia tematu co najmniej nowy wydział w UM"

Wydzialy juz powolano. Teraz nalezy dopasowac uzasadnienie.

Pokaż wszystkie opinie (19)