Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°13°
8 sierpnia 2019

Oddała mu ukradziony plecak i portfel

Oddała mu ukradziony plecak i portfel
fot. KMP Jastrzębie

 Jastrzębianin zgubił czy też ukradziono mu plecak z wypłatą w wysokości 1500 zł. Na szczęście jedna z mieszkanek naszego miasta odnalazła zgubę i przekazała do rąk właściciela.

We wtorek,  około godziny 12.50 policjanci udali się na ulicę Wielkopolską, gdzie mężczyźnie miał zostać skradziony plecak, w którym znajdował się portfel wraz z dokumentami, pieniędzmi w kwocie 1500 złotych i telefon komórkowy. 51-latek powiedział, że zostawił swój plecak na rowerze i poszedł do sklepu, gdy wrócił, plecaka już nie było.

-  Mieszkaniec naszego miasta opowiedział policjantom, że podejrzewa dwóch młodych mężczyzn, których spotkał parę minut wcześniej w lombardzie, zwrócił im uwagę, że mają stanąć w kolejce, bo on był przed nimi, wtedy doszło do sprzeczki pomiędzy nimi. Mundurowi, będąc w trakcie ustalania przebiegu zdarzenia, zabezpieczania monitoringu, zostali poinformowani, iż mężczyzna, gdy wrócił do domu, to miał w skrzynce na listy wiadomość o treści, gdzie ma zgłosić się po swoje rzeczy. Natychmiast udał się we wskazany na liściku adres, była to ulica Beskidzka w Jastrzębiu-Zdroju. Pod wskazanym adresem dowiedział się, że jastrzębianka, wracając do domu, znalazła portfel. Po dokumentach, które znajdowały się w środku, ustaliła gdzie mieszka właściciel odnalezionych rzeczy. W portfelu niczego nie brakowało. Plecak zaś, został odnaleziony na ulicy Wielkopolskiej, leżał na trawie - relacjonuje Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK Oszuści atakują! Podstępem wyłudzają BLIK

Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie Chciał podpalić samochód byłej dziewczynie, następnie siebie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Klient 10.08.2019 13:21

Miał szczęście. Dwa tygodnie temu, pod Eurocash zostawiono portfel w wózku.
,,Uczciwy" przywłaszczył, po czym, po interwencji telefonicznej, oddał - wyczyszczony z gotówki.
Gość rozwozi węgiel.

co robić ?08.08.2019 20:30

Co powinno się zrobić, gdy chamstwo a nawet bandyctwo młodych ludzi przekracza zwykłe zasady kultury?
Proponuję, aby traktować to jako napaść i stosownie zareagować, czyli powiadomić policję. Świadkowie, którzy widzieli to zagrożenie powinni opisać zdarzenie. Młode, rozwydrzone paskudztwa, czują, że mogą wszystko a im nikt nic nie zrobi.
Prosimy o zabranie głosu, przez kompetentnego policjanta lub prawnika.

Gość08.08.2019 19:45

Ta mieszkanka, co to oddala, to trochę taki uczciwy paser w tym przypadku.

do Gośćia08.08.2019 13:32

Pewnie pan pracuje u jakiegoś jastrzębskiego prywatnego przedsiębiorcy i to jego miesieczna wyplata

dysydent08.08.2019 10:22

Albo ktoś jest chory albo lekko upośledzony że zostawia plecak z pieniędzmi na rowerze i idzie do sklepu.

Gość08.08.2019 9:46

Pan trafił na uczciwych złodziei.

Józek08.08.2019 9:43

Dziwna sprawa coś mi tu nie pasuje ten liścik w skrzynce a nie od razu na gubernię oddać zgubę .

Pokaż wszystkie opinie (10)