Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
11 sierpnia 2019

Za mało węgla. Będą budować kopalnie

Za mało węgla. Będą budować kopalnie
fot. pixabay

Polskie kopalnie nie są w stanie zaspokoić potrzeb krajowych na węgiel energetyczny. Coraz częściej mówi się o tym, żeby ograniczyć import tego surowca i zacząć budować nowe kopalnie. Rząd nie odstępuje od tego pomysłu.

Rząd nadal chce budować nowe kopalnie jednak coraz bardziej widoczny jest opór lokalnych samorządów, które nie chcę tego typu przemysłu na swoim terenie. Przy czym należy zauważyć, że budowa nowych kopalń już się dzieje. Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje projekt powstania nowego zakładu wydobywczego pod nazwą Bzie-Dębina.  

Ministerstwo Energii dokonuje analizy nowych rejonów eksploatacyjnych dla kopalni Rybnickiego Okręgu Węglowego czy Polskiej Grupy Górniczej.  Realizacja tych projektów wymaga zgody lokalnych społeczności. Natomiast zdaniem wiceministra energii Adam Gawędy Skarb Państwa powinien mieć pakiet kontrolny w tych przedsiębiorstwach.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wirtualne złoża węgla w JSW Wirtualne złoża węgla w JSW

Pomarańczowi przegrywają z wicemistrzem Polski Pomarańczowi przegrywają z wicemistrzem Polski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Marek13.08.2019 21:27

Bolek i inny kwiat Jastrzębskiej inteligencji. Zakładam, że albo podstawówka to wasz górny pułap wykształcenia, albo macie 70 lat i jesteście emerytowanymi górnikami, którym gruba uratowała życie. Reasumując. Bida umysłową z waszych wypocin wychodzi aż piszczy. Czasem lepiej zamilknąć, aby nie robić sobie wstydu. Bzdury, bzdury i metr mułu bełkotu!!!

Po co kopalnie13.08.2019 20:45

Lepiej budować kościoły i zagonić tam ludzi. Kościół na tym zyska. Diabli się ucieszą a jego kościelni słudzy będą namawiać plebs na popieranie nieszczęścia dla siebie. Księża znają prawdę, której uczą się w seminariach: Najlepiej rozwija się kościół, gdy chodzący do kościoła są biedni. Ci rzucają na tacę żeby przekupić Boga. Sądzą, że Bóg jak ksiądz, zawsze da się przekupić.
Grzegorzu Matusiaku - nie udawaj że jesteś inzynierem B.

Gość13.08.2019 14:34

Węgiel sręgiel.

Jsw13.08.2019 14:09

KWK Krupiński koncesja do 2030 roku najnowocześniejszą przeróbka w Europie węgiel energetyczny i cooo...? Wybory się zbliżają to budują po wyborach zamykają..

Driver13.08.2019 11:05

Inżynier Bolek, mentalnie to zatrzymales się w epoce Gomułki. A może już jesteś dyrektorem jeszcze nieistniejącej kopalni?

inzynier BOLEK13.08.2019 9:52

Buduja kopalnie eko pajacyki już lamentują :) żal mi was lemingi

do Poukładane w głowie13.08.2019 6:08

"większość tu piszących to nowo nowobogaccy "
Prorok jaki czy wróżbita?
"A prąd to węgiel haha"
Prąd to uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. Do szkoły miałaś pod górkę. To widać, słychac i czuć.
"Może to powinni tego też zabronić"
Powinni zabronić owszem, ale dopuszczania na światlo dzienne takich nawiedzonych komentarzy. Pozdrawiam.

Pokaż wszystkie opinie (22)