Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 sierpnia 2019

Za mało węgla. Będą budować kopalnie

Za mało węgla. Będą budować kopalnie
fot. pixabay

Polskie kopalnie nie są w stanie zaspokoić potrzeb krajowych na węgiel energetyczny. Coraz częściej mówi się o tym, żeby ograniczyć import tego surowca i zacząć budować nowe kopalnie. Rząd nie odstępuje od tego pomysłu.

Rząd nadal chce budować nowe kopalnie jednak coraz bardziej widoczny jest opór lokalnych samorządów, które nie chcę tego typu przemysłu na swoim terenie. Przy czym należy zauważyć, że budowa nowych kopalń już się dzieje. Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje projekt powstania nowego zakładu wydobywczego pod nazwą Bzie-Dębina.  

Ministerstwo Energii dokonuje analizy nowych rejonów eksploatacyjnych dla kopalni Rybnickiego Okręgu Węglowego czy Polskiej Grupy Górniczej.  Realizacja tych projektów wymaga zgody lokalnych społeczności. Natomiast zdaniem wiceministra energii Adam Gawędy Skarb Państwa powinien mieć pakiet kontrolny w tych przedsiębiorstwach.


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

245 zarażonych koronawirusem w JSW. Duży skok zachorowań 245 zarażonych koronawirusem w JSW. Duży skok zachorowań

Sasin: Sytuacja w kopalniach jest pod kontrolą Sasin: Sytuacja w kopalniach jest pod kontrolą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Marek13.08.2019 21:27

Bolek i inny kwiat Jastrzębskiej inteligencji. Zakładam, że albo podstawówka to wasz górny pułap wykształcenia, albo macie 70 lat i jesteście emerytowanymi górnikami, którym gruba uratowała życie. Reasumując. Bida umysłową z waszych wypocin wychodzi aż piszczy. Czasem lepiej zamilknąć, aby nie robić sobie wstydu. Bzdury, bzdury i metr mułu bełkotu!!!

Po co kopalnie13.08.2019 20:45

Lepiej budować kościoły i zagonić tam ludzi. Kościół na tym zyska. Diabli się ucieszą a jego kościelni słudzy będą namawiać plebs na popieranie nieszczęścia dla siebie. Księża znają prawdę, której uczą się w seminariach: Najlepiej rozwija się kościół, gdy chodzący do kościoła są biedni. Ci rzucają na tacę żeby przekupić Boga. Sądzą, że Bóg jak ksiądz, zawsze da się przekupić.
Grzegorzu Matusiaku - nie udawaj że jesteś inzynierem B.

Gość13.08.2019 14:34

Węgiel sręgiel.

Jsw13.08.2019 14:09

KWK Krupiński koncesja do 2030 roku najnowocześniejszą przeróbka w Europie węgiel energetyczny i cooo...? Wybory się zbliżają to budują po wyborach zamykają..

Driver13.08.2019 11:05

Inżynier Bolek, mentalnie to zatrzymales się w epoce Gomułki. A może już jesteś dyrektorem jeszcze nieistniejącej kopalni?

inzynier BOLEK13.08.2019 9:52

Buduja kopalnie eko pajacyki już lamentują :) żal mi was lemingi

do Poukładane w głowie13.08.2019 6:08

"większość tu piszących to nowo nowobogaccy "
Prorok jaki czy wróżbita?
"A prąd to węgiel haha"
Prąd to uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. Do szkoły miałaś pod górkę. To widać, słychac i czuć.
"Może to powinni tego też zabronić"
Powinni zabronić owszem, ale dopuszczania na światlo dzienne takich nawiedzonych komentarzy. Pozdrawiam.

Poukładane w głowie 13.08.2019 0:24

Fajnie się czyta ta wasze wypowiedzi ????popłakałam się ze śmiechu ???????????????? wciskają wam zatruwanie powietrza sopalanym węglem. Węgiel jest potrzebny do stali, kosmetyków i innych rzeczy, wystarczy poczytać.... Poza tym pewnie większość tu piszących to nowo nowobogaccy którzy zbudowali sobie domek z ogrzewaniem na gaz lub prąd,... A prąd to węgiel haha... Co do palenia w piecach, to są ludzie których nawet na węgiel nie stać i palą czym popadnie, butelki plastikowe itp. Piece i tak mają wymieniać ???????????????? a ten nasz cały smog... A auta? Może to powinni tego też zabronić bo większość kopci gorzej niż piec? Kiedyś było auto na rodzinę a teraz, każdy w rodzinie ma samochód..... A naprawdę wystarczy tylko troszkę poczytać, że a nie co wam ciemnoto wcisną to bierzecie jako przykład... Ale jesteście głupi i a to 21 wiek ????????????????????????????????

Szkoda gadać!12.08.2019 19:08

XXI wiek. A PiS mentalnie i rozwojowo tkwi w XIX wieku.

jajko12.08.2019 13:40

@ Do urzędników z UM, ta woda jest z Morawki i Starych Hamrów, nasikałem tam kiedyś.

Pokaż wszystkie opinie (22)