Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
14 sierpnia 2019

Jastrzębie Rowerową Stolicą Polski?

Jastrzębie Rowerową Stolicą Polski?
fot, pixabay

Jastrzębie będzie walczyć o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Początek zmagań już 1 września! Każdy może przyczynić się do tego, że nasze miasto zdobędzie ten zaszczytny tytuł. Wystarczy tylko jeździć na rowerze.

Jastrzębie jest jednym z osiemnastu miast, które przystępują do ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do akcji, którą organizuje miasto Bydgoszcz oprócz Jastrzębia-Zdroju zgłosiły się: Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

Rywalizacja zostanie przeprowadzona we wrześniu 2019 roku. Narzędziem umożliwiającym rywalizację miast będzie darmowa aplikacja Rowerowa Stolica Polski.

- Jeśli jeździsz rekreacyjnie na rowerze i jesteś posiadaczem telefonu komórkowego, będziesz mógł wziąć udział w rywalizacji. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta - zachęcają urzędnicy.

Będzie można także uczestniczyć w rywalizacji grupy utworzonej w ramach miasta, np. pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. Wtedy rywalizacja będzie rozgrywała się bezpośrednio w danym mieście tworząc niezapomniane sportowe emocje!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Co z pewnością ułatwi w przyszłości odpowiednie planowanie nowych ścieżek rowerowych czy małej infrastruktury rowerowej w mieście.

Udział w zabawie będzie dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny Jastrzębska duma zbiera pozytywne oceny

Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze Ścieżki rowerowe będą jeszcze lepsze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Osad głupkowaty19.08.2019 6:02

@Radio Hetera

Załóż własne forum dyskusyjne, a na nim własny temat.

Nie wróżę frekwencji, ale przynajmniej będziesz piszczał z zachwytu, imbecylu.

ej?19.08.2019 2:45

A kiedy miasto zostanie zgłoszone do konkursu na narciarską i bobslejową stolicę Polski?

Ula17.08.2019 20:52

Jak komuś tak bardzo źle w tym Jastrzębiu to wypad do innego miasta

Radio Hetera16.08.2019 23:17

Znowu wpisy tego cymbała zaśmiecają cały temat

tik tak16.08.2019 22:36

Zejdźmy na Ziemię, każdy powinien wiedzieć, że rowerową stolicą od zawsze jest Chybie i okolice ;) Tam na rowerach jeżdżono hurtowo, zanim u nas stało się to modne ;) :)

rowerlaton16.08.2019 16:18

Fajna inicjatywa, może być ciekawie. W Jastrzębiu masa ludzi roweruje. Pozdrawiam.

Miejski wieśniak16.08.2019 12:49

@???

"Nawet nie mamy autobusów rowerowych"

Czego? Zejdź na ziemię. W tej upadającej osadzie górniczej nie ma NAWET normalnie działającej komunikacji.

???16.08.2019 10:54

Nawet nie mamy autobusów rowerowych, które są n.p. w Jaworznie, tzn. mają bagażniki na rowery. Bo skoro nie ma pobocza n.p. do Żor, nie ma kolei, to powinny u nas też takie kursować do Żor, Zebrzydowic, Rybnika, tak, żeby w razie chęci pojeżdżenia w lasach za Żorami nie trzeba było ryzykować życiem jadąc dziurawą drogą i jeśli ktoś będzie chciał zrobić wypad gdzieś dalej nie musiał najpierw jechać do stacji kolejowej.

Osad głupkowaty16.08.2019 9:21

@inzynier BOLEK

Owszem, ale wkrótce upływa ich termin ważności.

Nie bój żaby, bo będę miał kolejne. Sądzisz, że przejdę bez problemu?

inzynier BOLEK16.08.2019 8:56

@ osad : Ty kolego masz badania?

Pokaż wszystkie opinie (47)