Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
13 sierpnia 2014

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie
fot. JSW / Agnieszka Materna

Na przełomie lipca i sierpnia w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej uruchomiono kolejne cztery ściany, których zasoby sięgają 2,6 miliona ton dobrej jakości węgla koksowego. Uruchomienie ścian w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu wydobycia w skali całej JSW.

Największą ze ścian uruchomiono w kopalni Knurów - Szczygłowice w Ruchu Knurów w pokładzie 504. Zalega w niej prawie 1,7 mln ton dobrej jakości węgla koksowego. Ściana ma wybieg sięgający 1800 metrów i długość ponad 200 metrów. Miąższość (wysokość) ściany to średnio 3 metry.

- Ściany o wybiegu ponad 1,5 kilometra w Jastrzębskiej Spółce Węglowej są rzadkością. Teraz takich ścian gigantów będzie coraz więcej, a to dla nas gwarancja stabilnego wydobycia oraz znaczna poprawa efektywności i wydajności - mówi Tomasz Śledź, wiceprezes JSW ds. technicznych.  

 Kolejne ściany uruchomiono w Ruchach Szczygłowice i Zofiówka oraz w kopalni Budryk. W Ruchu Szczygłowice ze ściany nr 21 do końca lutego 2020 roku górnicy mają wydobyć prawie 700 tys. ton węgla koksowego. W Ruchu Zofiówka uruchomiono ścianę E6, której zasoby węgla koksowego szacuje się na ponad 400 tys. ton. Natomiast w kopalni Budryk ruszyła eksploatacja ściany B-12 , której zasoby oszacowano na 800 tys. ton.

 Aktualnie kopalnie JSW eksploatują 25 ścian. Od początku roku wydobycie w kopalniach Spółki stale rośnie. W pierwszym kwartale wydobyto 3,48 mln, a w drugim 3,53 mln ton, co  jest zgodne z przyjętym przez Spółkę planem. Wykonanie robót korytarzowych jest o ponad 2 km większe w porównaniu z podobnym okresem roku 2018.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski Gaz zamiast węgla? Energetyka Polski

Co z polskimi górnikami? Co z polskimi górnikami?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Gość16.08.2019 8:07

@Adam- Zofiówka

To takie budujące, że mamy na forum samozwańczego diagnostę i psychoanalityka w jednej osobie. A może...

"Jeżeli ktoś notorycznie robi z siebie błazna..." ma mnóstwo wolnego czasu w dobrze płatnej pracy, więc pisze.
"Jeżeli chodzi o pseudo artystyczne..." jest zaniepokojony losami miasta, ale woli śmiać się z tego, niż płakać.

Adam- Zofiówka16.08.2019 7:34

Jeżeli ktoś notorycznie robi z siebie błazna i na siłę chce zwrócić uwagę na siebie - to znaczy, że ma bardzo duży problem i powinien szybko zgłosić się do fachowców od chorób psychicznym.
Jeżeli chodzi o pseudo artystyczne, to mam dwie teorie: chciałeś się dostać do pracy w kopalni i się nie udało lub słynny,, gurnik pszodowy z Zofiufki" wyrąbał przodek twojej żonie i tobie pozostało wylewać żale na cały świat. Tak czy inaczej życzę dużo zdrówka.....

Gurnik pszodowy z Zofiufki16.08.2019 6:05

@Użendniczka z bióra Teras rozómię. Wzrósza mnie tfuj aplaus dla moih słuf. Morze spotkamy siem w bióże?

Gość15.08.2019 18:18

Zwiększają wydobycie a akcje w dół. Powodzenia górnikom przy szukaniu nowej pracy.

Ryl15.08.2019 14:00

Ściana B12 na Budryku tak fedruje że odstawa niy nadążo z odbiorym ????????????????????

Użendniczka z bióra15.08.2019 2:05

Do Gurnik pszodowy z Zofiufki
Sfuj poziom pisofni dostosofałam do ólóbieńca fszystkich kobiet w Jastrzembiu. Znam wieló, ale tak inteligentnego faceta nie dane było mi spotkać.

Gurnik pszodowy z Zofiufki14.08.2019 20:30

@Użendbiczka z bióra

Straszne błendy robisz jak na użendniczke. "frodzonom inteligencję"? Jak jósz to "inteligencjen".
Albo "wszystko". "Fszystko" jak jósz.
Jerzeli chcesz to mogem tobie ódzielić korepetyci. Zafsze byłem najlepszy z ortografji. Nawet ras prafie zwycienrzyłę kiedy pisałę jaszczempskie dyktando pot patronatem poseła Kszysztofa Gadofskiego.

Ciułacz14.08.2019 17:29

33.90 zł -2.80(-7.63%)17:04

Użendniczka z bióra14.08.2019 17:13

Do tempy ryl
Za fysokie progi na rylofkie nogi.
Mnje pociongajom jedynie pszodowi i to z Zofiuwki. I muszom mieć to cosi- np.frodzonom inteligencję i władze- a to wszystko majom tylko gurnicy pszodowi z Zofiufki. Jeszcze bendom stawiać im pomniki- zopaczysz...

Użendniczka z bióra14.08.2019 16:16

Do gurnik pszodowy z Zofiufki
Nikdy nie muw nikdy.
Bardzom zasdroszcze rzonie rze ósidliła najlebszom partie z JSW. Niedość rze gurnik, to jeszcze pszodowy i na dodatek z Zofiufki. Z takom inteligencyjom za niedłógo bedziesz derektorem lób nafet presesem...
Szczyt kobiecych mażeń.

Pokaż wszystkie opinie (30)