Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 sierpnia 2019

8 mln zł na walkę ze smogiem

8 mln zł na walkę ze smogiem
fot. pixabay

Projekt pn. „Gminy z dobrą energią" – wymiana urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego otrzyma prawie 8 mln zł unijnego dofinansowania. Być może to ograniczy smog w naszym mieście. 

Partnerami w projekcie są: Gaszowice, Godów, Gorzyce, Jastrzębie-Zdrój, Lubomia, Mszana, Pietrowice Wielkie, Pszów, Racibórz, Rybnik, Rydułtowy, Wodzisław Śląski i Żory.

Projekt zakłada wymianę wysokoemisyjnych źródeł ciepła oraz montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Będzie on realizowany w formule grantowej. Dofinansowanie otrzymają mieszkańcy, którzy zainwestują w odnawialne źródła energii.

Projekt Biura Związku Subregionu Zachodniego konkurował o fundusze unijne z ponad setką innych projektów ubiegających się o dofinansowanie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bez węgla koksowego nie ma cywilizacji? [video] Bez węgla koksowego nie ma cywilizacji? [video]

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gosia18.08.2019 11:07

Moim zdaniem trzeba działać w tym kierunku , dla samych siebie , nie czekac na cud natury że smog raptem zniknie , zachęcam do wymiany starych kopciuchów na porządne kotły ekologiczne ja sama urzytkuje jeden z nich dokładnie już drugi sezon EEI PELLETS od kostrzewy , wiadomo kotły do najtańszych nie należą dlatego warto skorzystać z programu czyste powietrze zadbajmy o samych siebie !

Ola17.08.2019 0:11

Ciakawe ile to wydłuży nam nasze życie ??Włączone światła w samochodach nie zwiększyły bezpieczeństwa za to zwiększyły produkcję CO2 może od tego zacząć i wyłączyć światła w samochodzie ?!

Tpw16.08.2019 20:12

Zaś powód by powołać kolejna komórkę w UM!

Boryniok16.08.2019 15:32

Żeby nie było tak jak z budżetu miejskiego. Projekt zamknięty a po znajomości dalej szło dostać dofinansowanie dla wybranych.. Tylko trzeba pamiętać żeby japy pod kościołem do radnego i jego przydupasa niedoszłego kościelnego nie otwierać. Bo potem to same problemy.

Rżenie konia16.08.2019 13:36

Prawdziwi mężczyżni ochoczo podejmują wyzwanie smogu oczyszczając za pomocą własnych płuc przestrzeń życiową dla rodziny.

Gość16.08.2019 11:54

Ławeczka, tylko laweczka ekologiczna, wynalazek dwóch najbardziej uzdolnionych mieszkańców tej upadającej osady górniczej jest w stanie stawić czoła smogowi i wszelkim kataklizmom środowiskowym. Ławeczki w dłoń!

Rolr16.08.2019 10:48

500 plus tylko na OZE

kominiarz16.08.2019 10:47

Będzie na nowego drona do wąchania dymu z komina.

Gość16.08.2019 10:21

@Radio Teheran, ale nie ten prawdziwy, tylko z Dziś o 9:28

A co, nie można? Żal cztety litery ściska? Nawet na porządny pseudonim ciebie nie stać, nieudaczniku jeden.

Gdybyś miał płacone 2zł od pisanego w komentarzach słowa to byś nawet oka nie zmróżył, tylko pisał non stop.

Bolo 16.08.2019 9:39

Yno wungiel, eko groszek.

Pokaż wszystkie opinie (18)