Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 sierpnia 2019

Weekend pod wzmożonym nadzorem

Weekend pod wzmożonym nadzorem
fot. Policja.pl

W dniach 14 - 18 sierpnia br. policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Sierpniowy weekend". Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W najbliższych dniach, z uwagi na przypadające w czwartek święto, a co za tym idzie, dla wielu z nas, przedłużony weekend, ruch na drogach województwa śląskiego będzie z pewnością wzmożony.

 - Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci, którzy widoczni będą na wielu miejswcach regionu. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu. 

Kolejny zbieg dni wolnych zachęci wielu do spędzenia ich z dala od domu. Jak wskazuje doświadczenie policjantów, główne szlaki komunikacyjne w tym czasie oblegane są przez zmotoryzowanych, którzy licznie pragną spędzić ten okres poza swoim miejscem zamieszkania. Duża koncentracja pojazdów w wakacyjne dni, szczególnie w weekendy, to dla jastrzębskich policjantów sporo pracy. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował. Pamiętajmy o sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć, aby być na nie przygotowanym. Znajomość dróg alternatywnych, stacje obsługi pojazdów, zjazdy z dróg, miejsca, gdzie występują utrudnienia w ruchu spowodowane chociażby robotami drogowymi,  to wiedza, która może okazać się kluczowa. Nie możemy zapominać oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatem ściąganie nogi z gazu, rezygnacja z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

Do dyspozycji kierowców będą policjanci, którzy bacznie przyglądać się będą zachowaniom zmotoryzowanych. Będą gotowi do cennych wskazówek i pomocy ale w sytuacjach, kiedy kierowcy będą wykazywać się nieodpowiedzialnością, reakcja z ich strony będzie natychmiastowa i proporcjonalna do zawinienia.

Działania trwają od 14 sierpnia godzina 06.00 do 18 sierpnia godzina 22.00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem Wypadek na rowerze. 14-latek przetransportowany helikopterem

Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy Uwaga! Policja będzie kontrolować sklepy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Pawel18.08.2019 9:34

Bardziej chodzi o statyki i premie niż o bezpieczeństwo.

KAZ17.08.2019 17:05

Jedyna policja jakich widziałem to Ci na zdjęciach. Nikogo nie ma.

Krzepki Harry17.08.2019 8:55

Akcja liść dębu , w tej upadającej osadzie górniczej nie ma żadnego planu działania , wszystko odbywa się na zasadzie akcji.Jak coś się dzieje to robimy akcję ....i tak czas płynie od akcji do akcji .

Ola16.08.2019 16:57

Strach się bać.

Miejski wieśniak16.08.2019 12:07

@kierowca

A jak myślisz?

Ktoś jeszcze poza niezrównoważonymi psychicznie jest w stanie mieszkać w tej upadającej osadzie górniczej?

kierowca16.08.2019 11:02

Już się zacząłem bać.
Poczułem też wstręt do: "inzynier BOLEK" , "Osad głupkowaty" i im podobnych.
Dlaczego reklamujecie umysłowo chorych? Czy tylko tacy tu mieszkają?

Czacha dymi16.08.2019 9:18

@inzynier BOLEK

Toteż właśnie.

A dzisiejszych niech próbują szukać jutro.

inzynier BOLEK16.08.2019 8:50

Szukacie tych co są wczorajsi?

Osad głupkowaty16.08.2019 6:02

Dajcie już spokój z tymi prześladowaniami pijanych kierowców, bo kto więcej robi wypadków, pijani czy trzeźwi?

Pokaż wszystkie opinie (9)