Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
Konferencja
16 sierpnia 2019

Weekend pod wzmożonym nadzorem

Weekend pod wzmożonym nadzorem
fot. Policja.pl

W dniach 14 - 18 sierpnia br. policjanci drogówki przeprowadzą wzmożone działania pod nazwą "Sierpniowy weekend". Mundurowi sprawdzą czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami, zaś szczególną uwagę zwracać będą na ich stan trzeźwości oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W najbliższych dniach, z uwagi na przypadające w czwartek święto, a co za tym idzie, dla wielu z nas, przedłużony weekend, ruch na drogach województwa śląskiego będzie z pewnością wzmożony.

 - Nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci, którzy widoczni będą na wielu miejswcach regionu. Apelujemy o rozwagę, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później cały i zdrowy powrócił do swego domu - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu. 

Kolejny zbieg dni wolnych zachęci wielu do spędzenia ich z dala od domu. Jak wskazuje doświadczenie policjantów, główne szlaki komunikacyjne w tym czasie oblegane są przez zmotoryzowanych, którzy licznie pragną spędzić ten okres poza swoim miejscem zamieszkania. Duża koncentracja pojazdów w wakacyjne dni, szczególnie w weekendy, to dla jastrzębskich policjantów sporo pracy. Dbamy o to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie powrócić do miejsca zamieszkania. Ważne, aby każdy zmotoryzowany do podróży podszedł poważnie i odpowiednio się do niej przygotował. Pamiętajmy o sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć, aby być na nie przygotowanym. Znajomość dróg alternatywnych, stacje obsługi pojazdów, zjazdy z dróg, miejsca, gdzie występują utrudnienia w ruchu spowodowane chociażby robotami drogowymi,  to wiedza, która może okazać się kluczowa. Nie możemy zapominać oczywiście o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatem ściąganie nogi z gazu, rezygnacja z ryzykownych manewrów, trzeźwość, zapinanie pasów i wyposażenie najmłodszych podróżnych w foteliki oraz koncentracja i ostrożność to zachowania, które pomogą w bezpiecznym dotarciu do celu.

Do dyspozycji kierowców będą policjanci, którzy bacznie przyglądać się będą zachowaniom zmotoryzowanych. Będą gotowi do cennych wskazówek i pomocy ale w sytuacjach, kiedy kierowcy będą wykazywać się nieodpowiedzialnością, reakcja z ich strony będzie natychmiastowa i proporcjonalna do zawinienia.

Działania trwają od 14 sierpnia godzina 06.00 do 18 sierpnia godzina 22.00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za posiadanie woreczka z narkotykami trafił do aresztu Za posiadanie woreczka z narkotykami trafił do aresztu

Wybuchowe stężenie metanu na kopalni. Górnicy wycofani Wybuchowe stężenie metanu na kopalni. Górnicy wycofani

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Pawel18.08.2019 9:34

Bardziej chodzi o statyki i premie niż o bezpieczeństwo.

KAZ17.08.2019 17:05

Jedyna policja jakich widziałem to Ci na zdjęciach. Nikogo nie ma.

Krzepki Harry17.08.2019 8:55

Akcja liść dębu , w tej upadającej osadzie górniczej nie ma żadnego planu działania , wszystko odbywa się na zasadzie akcji.Jak coś się dzieje to robimy akcję ....i tak czas płynie od akcji do akcji .

Ola16.08.2019 16:57

Strach się bać.

Miejski wieśniak16.08.2019 12:07

@kierowca

A jak myślisz?

Ktoś jeszcze poza niezrównoważonymi psychicznie jest w stanie mieszkać w tej upadającej osadzie górniczej?

kierowca16.08.2019 11:02

Już się zacząłem bać.
Poczułem też wstręt do: "inzynier BOLEK" , "Osad głupkowaty" i im podobnych.
Dlaczego reklamujecie umysłowo chorych? Czy tylko tacy tu mieszkają?

Czacha dymi16.08.2019 9:18

@inzynier BOLEK

Toteż właśnie.

A dzisiejszych niech próbują szukać jutro.

Pokaż wszystkie opinie (9)