Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 sierpnia 2019

Oszuści internetowi w natarciu. Wykradają dane!

Oszuści internetowi w natarciu. Wykradają dane!

Oszuści nie odpuszczają. Nadal wysyłają e-maile podszywające się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników grozi zainfekowaniem komputera i wykradzeniem danych.

Z informacji, którą od swoich klientów otrzymał Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rybniku wynika, że ZUS wysyłał do nich a-maile, z którymi nie ma nic wspólnego.

- Temat korespondencji „Błąd w ZUA” nasuwał skojarzenia, że może pochodzić z ZUS, a  informacja zawiera dane o błędnie opłaconych składkach. - Przestrzegamy, aby nie otwierać takiego maila. Może on spowodować zawirusowanie komputera lub przejęciem danych z wrażliwych z naszego systemu - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. Mail w takim przypadku jednak zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS.

ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co zrobić, kiedy zostaniemy oszukani przez Internet? [video] Co zrobić, kiedy zostaniemy oszukani przez Internet? [video]

78-letnia staruszka padła ofiarą "policjantki" 78-letnia staruszka padła ofiarą "policjantki"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość19.08.2019 8:41

@Skate Park - wydarzenia

"Czy ktoś z władz miasta wraz komendantem Policji w jastrzębiu, wyjaśnią to zdarzenie?"

Odpowiadam: Nie.

Skate Park - wydarzenia16.08.2019 22:42

Około 22:00 na skate park przyjechała duża grupa młodych ludzi. Wrzeszczą, skandują coś. Po 22:00 przyjeżdża radiowóz policji. Funkcjonariusze są kilka minut po czym odjeżdżają. Grupa dalej wrzeszczy, skanduje " Holywood" krzyczy, nie pozwala na wypoczynek mieszkańcom. Policjanci z jednego radiowozu nie mają żadnych możliwości skutecznej interwencji. Można się spodziewać dalszego ciągu za kilka dni. Bezkarność zawsze rozzuchwala. Czy ktoś z władz miasta wraz komendantem Policji w jastrzębiu, wyjaśnią to zdarzenie?

do Miejski wieśniak Dziś o 11:5616.08.2019 15:47

Tak ,analfabeto, ''zmrÓżył''

Lekarz do osad16.08.2019 15:28

O nieeeeee!!! Jeszcze ten debilek chwali samego siebie pod innym wcieleniem. Typowy intelektualny plankton. Czy twoi rodzice to rodzeństwo???

Miejski wieśniak16.08.2019 11:56

Mnie też to rozbawiło. Lubię czytać jego teksty, ponieważ pisze poprawnie stylistycznie, gramatycznie i nie wali błędów ortograficznych, jak co poniektórzy tutaj. Poza tym on ma niepowtarzalny sarkazm przeplatany z ironią.

Gość16.08.2019 11:24

Mnie to rozbawiło

Osad głupkowaty16.08.2019 10:58

@do osad

A ty myślisz, że kogoś obraziłeś?

Sam byś więcej pisał, gdybyś miał płacone 2zł od słowa w komantarzach bez względu na ich treść. Mi to pasuje.

do osad16.08.2019 10:11

Ty myślisz, że kogoś rozbawiłeś??? Jesteś żałosnym kundelkiem, co czeka całą noc, aż pojawi się temat i żeby go od razu z hejtować. Ja wiem, że niepełnosprawni umysłowo też mają prawo dostępu do internetu, ale twój bardzo ciężki stan psychiczny piwiniem być izolowany od społeczeństwa.

Osad głupkowaty16.08.2019 9:14

@do: Osad głupkowaty

Ale dokładnie o to i tylko o to w moim komentarzu chodziło, o rozbawienie.

Generalnie wszystko co dzieje się w tej upadającej osadzie górniczej zasługuje jedynie na śmiech politowania ;-)

do: Osad głupkowaty16.08.2019 8:59

Toś się popisał. Tym co napisałeś będą się z ciebie śmiać. Ładnie się wystawiłeś.
Ha ha ha, bua cha cha

Pokaż wszystkie opinie (11)