Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 sierpnia 2019

Będzie jastrzębska deklaracja praw osób LGBT?

Będzie jastrzębska deklaracja praw osób LGBT?
fot. pixabay

Zagadnienia związane z osobami LGBT są ostatnio mocno poruszane w naszym kraju.  Jedna z działaczek społecznych zwróciła się do prezydent miasta o wydanie deklaracji obrony praw człowieka LGBT. Anna Hetman deklaruje, że szanuje każdego mieszkańca niezależnie od jego poglądów, wyznania czy orientacji seksualnej.

-  Do złożenia petycji w obronie praw osób LGBT skłoniły mnie wydarzenia z dnia 20 lipca br. w Białymstoku. Niemożliwością jest to, aby ludzie wierzący, którzy twierdzą, że robią to w imię Boga, obrzucali pokojowy protestujących ludzi i twierdzili, że mają rację Każdy z nas ma obowiązek walki o prawa człowieka. Obojętne jest czy jest to gej, lesbijka, Żyd, Murzyn czy Muzułmanin. Wszyscy jesteśmy ludźmi - mówiła Estera Woźniak-Prycelas, inicjatorka powstania petycji.

Prezydent Anna Hetman, do której była skierowana petycja zajęła stanowisko w tej sprawie.

- Chcę byśmy tworzyli wspólnotę i nie segregowali ludzi ze względu na światopogląd, wyznanie, pochodzenie, czy orientację seksualną, bo nie ma „równych i równiejszych”. Tworzenie odrębnych stanowisk dla różnych grup z zasady stygmatyzuje te osoby, a wówczas mogą być postrzegane, jako inne. (…) Wszyscy powinniśmy być traktowani na równi i mieć takie same prawa do życia w zgodzie ze sobą oraz szacunku ze strony innych. Do tego dążymy w naszych działaniach. Jednocześnie jakiekolwiek sygnały świadczące o dyskryminacji, obrażanie czy łamanie praw człowieka, będą przez nas dokładnie badane i wyciągane konsekwencje - uzasadnia prezydent Hetman.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Program Konfederacji: 1000 plus i paliwo 3 zł za litr Program Konfederacji: 1000 plus i paliwo 3 zł za litr

Dlaczego środowiska LGBT atakują Kościół katolicki? Dlaczego środowiska LGBT atakują Kościół katolicki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Gość20.08.2019 11:52

Ja tam lubię ich parady.

Elektryk20.08.2019 10:49

Niech sobie będą , byle nie paradowali po ulicach.

dziwne ataki20.08.2019 10:35

Zwykła przykrywka zła jakie jest normą w kościele. Nikt nie atakuje LGBT, bo po co? Jaki zysk miałby przynieść taki atak? Natomiast wrzaski o LGBT wygłaszane przez potwory z PiS, pozwalają ukryć afery, które są na granicy wybuchu. To może zmieść kościół, który niema dobrej opinii. Jest postrzegany jako okrutne zło.

Gość20.08.2019 8:11

Teheran akurat tu pisząc wygląda na zdrowego.

Radio Teheran20.08.2019 8:01

"osoba na wózku musi prosić się wniesienie przez gości."

To prawda. Ale czemu osoba, ktora doświadcza dyskryminacji na co dzień, tak łatwo pozwala sobie na dyskryminację innych?
Z humanitarnego punktu widzenia to niepojęte.

s&d szczepionkowy faszyzm20.08.2019 2:36

estera... ble....
Ale ma dojścia do do figury i tut. portalu, więc jej herezje są lansowane.
Najlepiej po prostu olać ją i to całe wrzeszczące lewactwo (za srebrniki z wall street).
Nasz jastrzębski problem to figura z nadania peło. Ale sami ja sobie wybraliście. Dlatego nie zdziwię się, jak lewactwo zacznie atakować propagandą dzieci w szkołach (tzw. świeckich).

kpina19.08.2019 22:42

to kpina Pani Prezydent popierać tęczowych zboczeńców! Może by lepiej zająć się niwelowaniem barier dla niepełnosprawnych w naszym mieście. To żenujące, że do takich instytucji jak np. USC w naszym mieście osoba niepełnosprawna nie ma jak się dostać na wózku, czy matka z wózkiem i dzieckiem - nie prosząc się o pomoc przypadkowych przechodniów. Wstyd, że na ślub własnego dziecka osoba na wózku musi prosić się wniesienie przez gości.

Rozumny 19.08.2019 21:56

Pytanie do wszystkich postępowych. Czy jeśli zjadam kupy mam prawo domagać się od wszystkich restauratorów, żeby w ich menu były dania z odchodów?

Radio Teheran19.08.2019 20:46

@Maksiu

Mylisz sie. Nie czytaj ekstremistycznych wypierdow Brauna, bo to paranoik i debil jest albo cwaniak nastawiony na pranie mozgow innym glupkom.

wzburzony19.08.2019 20:04

Czy ja dobrze widzę? Czy Pani Esterka na prawdę użyła słowa Murzyn na określenie Afrykańczyka? Fuj co za rasizm. Wstyd Pani Esterko.

Pokaż wszystkie opinie (37)