Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
OBI - Billboard
20 sierpnia 2019

Nie jedz tego sera! Zawiera groźne bakterie

Nie jedz tego sera! Zawiera groźne bakterie
fot. GIS

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem sera żółtego z powodu tego, że zawiera on groźne dla człowieka bakterie, zwłaszcza dla kobiet w ciąży.

Ostrzeżenie wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego mówi o wykryciu bakterii bakterii listeria monocytogenes w partii sera żółtego. Jego spożycie może spowodować chorobę o nazwie listerioza. Jest ona zagrożeniem głównie dla kobiet w ciąży, noworodków oraz osób z obniżoną odpornością.

Szczegóły dotyczące produktu: ser żółty Gouda marki Ryki, 135 g, plastry, producent- Spółdzielnia Mleczarska Ryki, ul. Żytnia 3, 08-500 Ryki, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06161601 WE, numer partii: 290351, data minimalnej trwałości: 06.09.2019.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem. Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają w domu partię produktu objętą komunikatem. Produkty z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione. Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej pod hasłem LISTERIOZA.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Salmonella w produkcie jastrzębskiej firmy. Spożycie grozi zatruciem Uwaga! Salmonella w produkcie jastrzębskiej firmy. Spożycie grozi zatruciem

Dopalacze. Jak chronić przed nimi dziecko? Dopalacze. Jak chronić przed nimi dziecko?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość21.08.2019 6:27

Do lodówki w Jadłodzielni to upchać może troche się przerzedzi od tych śmierdzących pasożytów w Jastrzębiu.

Lowerboj20.08.2019 10:25

Rozwolnienie to dość rzadka przypadłość w moim wykonaniu, ale bardzo dziękuję za troskę. Nie pozdrawiam.

Gość20.08.2019 10:06

Teheran zjadł i to już dawno temu. Lowerboj również. Dlatego takie głupoty pod różnymi pseudonimami wypisują

Gość20.08.2019 8:16

Chyba, że chcesz mieć wolne w pracy, to smacznego.