Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
20 sierpnia 2019

Pojedziemy pociągiem w góry, do Wisły?

Pojedziemy pociągiem w góry, do Wisły?
fot. Bartłomiej Banaszak / PKP

Wprawdzie linia kolejowa w Jastrzębiu jest nieczynna, ale nadal można jechać pociągiem w Beskid Śląski. Chodzi tylko o skorelowanie kursów autobusów komunikacji miejskiej MZK przez Pawłowice do PKP Strumień. 

Jarosław Polok, członek Towarzystwa Entuzjastów Kolei zwrócił się petycją do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju o dopasowanie autobusów komunikacji miejskiej do kursów pociągów PKP Strumień. 

- Chodzi o skomunikowanie autobusów w weekend z Jastrzębia Zdroju przez Pawłowice do Strumienia na pociąg do Wisły "Kubalonka" tam i z powrotem. Pociąg ze Strumienia do Wisły wyrusza o 8:18, a wraca o 19:53. Takie połączenie oraz jego rozpropagowanie wypełni wam autobus i będzie to kurs w pełni dochodowy. Dodatkowo zwiększy u ludzi zainteresowanie transportem publicznym - uzasadnia Jarosław Polok.

Innym udogodnieniem dla mieszkańców proponowanym przez pomysłodawcę petycji jest takie dopasowanie kursów autobusowych MZK, aby umożliwić mieszkańcom dojazd do stacji Kolejowej Zebrzydowice w godzinach odjazdów pociągów. Autor petycji zwrócił się również do MZK o uruchomienie kursu nocnego ok. godz. 1:00 i 2:30 tak, aby pracownicy mogli dojechać na kopalnię Zofiówka i Pniówek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pociągi coraz bliżej. Reaktywacja kolei priorytetem Pociągi coraz bliżej. Reaktywacja kolei priorytetem

Jest 2 mln euro na reaktywację kolei w Jastrzębiu Jest 2 mln euro na reaktywację kolei w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
maziizam20.09.2019 19:45

Tu odpowiedź MZK Jastrzębie na petycję
https://drive.google.com/file/d/1gW3qCZWLHtlHamPZLjrVTiebb5mzinhG/view?usp=sharing 

Gość21.08.2019 13:54

@mk A nie wiesz przypadkiem, jakim pociągiem na epicki wybieg dla psów i ile wynosi opłata za czworonoga?

Jarosław Polok21.08.2019 9:41

Punktów było 10, a pokazano tylko 1, 6 i 9 resztę można zobaczyć na stronie Towarzystwa Entuzjastów Kolei, która przekieruje na Faceebooka naszej organizacji.

LG21.08.2019 8:17

Aktualnie bilet na rower to zwykły normalny za 4,20 w MZK. Na szczęście bo te 5krotne to była ostra przesada.

mk21.08.2019 7:14

Tak, można pojechać pociągiem na zachwycający OWN, ale z przesiadką w Radomiu.

Prawdomowny21.08.2019 3:45

Wodzisław ma linie kolejowe po remoncie i bardzo ładnie zrobiony dworzec PKP, w Zorach porobili torowiska a teraz zajęli się starym budynkiem dworca a w Jastrzebiu co? To zapyziały zaścianek bez kolei i powoli nawet bez połączenia autobusowego z okolicznymi miastami.

Radio Teheran20.08.2019 20:23

A ile by taki autobus z jastrzebia do Strumienia jechal?
Probowalem kliknac na rozkladzie MZK, ale g...no pokazuje.

Nie wierze w jakikolwiek sukces. Za cokolwiek MZK sie zabierze, konczy sie dziadostwem. System informatyczny kosztowal miliony i co? Nic, klikasz, g..wo pokazuje.

Pokaż wszystkie opinie (26)