Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 sierpnia 2019

Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych

Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych
fot. kb /jastrzebieonline

W czasie wakacji wielu mieszkańców wyjeżdża poza Jastrzębie. Znajdują się jednak wielbiciele koczowania w… Strefie Centrum, która przynależy do osiedla Staszica.

Można rozbić namiot i poopalać się, poleżeć na trawie. Wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko na Mazury lub nad Bałtyk. Wystarczy udać się do zielonej…  Strefy Centrum.  Właśnie to miejsce jest jednym z ulubionych przez bezdomnych. Jak widać rozbijają oni prowizoryczne obozowiska i świetnie czują się w tych okolicznościach przyrody.

Czy mogą przebywać w takich miejscach? Jak wielokrotnie wyjaśniała Straż Miejska, dopóki te osoby nie łamią prawa, nie ma możliwości zmusić ich, aby zmienili miejsce pobytu. Wprawdzie są im oferowane miejsca w ośrodkach dla bezdomnych, ale przeważnie nie chcą z nich skorzystać. Jednym z powodów tego jest zakaz spożywania alkoholu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można wziąć ubrania za darmo Można wziąć ubrania za darmo

Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość21.08.2019 6:04

@Prawdomówny

"artykuł w tak prześmiewczej formie pojawić się nie powinien"

Zamiast pouczać redakcję to lepiej załóż stowarzyszenie i pomagaj bezdomnym w nie prześmiewczej formie.

Janusz21.08.2019 2:34

Tworzymy przyjazne przestrzenie,rozwijamy skrzydła!!! Jastrzębie mnie kręci i tu bije mije serce!!

przemko20.08.2019 21:42

No a co z śmieciami? Kto to posprząta i posegreguje? mhh

Gość20.08.2019 20:08

Następny argument za tym, że SM jest w tym mieście zupełnie zbędna. Nic nie mogą...no oprócz tego, że złapią na gorącym uczynku mieszkańca pijącego w kulturalny sposób piwo na ławeczce, w gorący dzień i pochwalą się tym w mediach

Radio Teheran20.08.2019 19:42

"artykuł w tak prześmiewczej formie pojawić się nie powinien"

Powinien. Kazda forma mobilizacji pracownikow um jest dobra. Ja bym im zaserwowal elektrowstrzasy lub razenie paralizatorem, bo - mimo wszystko - nie sadze by artykul zrobil jakiekolwiek wrazenie.
Festyny, kokursy foto, kosztowne laury sa na porzadku dziennym, ale rozwiazywanie problemow spolecznych juz nie.
Mozna spojrzec na nowy wydzial dialogu spolecznego. Zakres obowiazkow to wlasciwie wspolpraca z innymi jednostkami um, sa kompletnie odizolowani od mieszkancow. Wypierduja metan, niszcza lasy zuzywajac papier a z ich pracy pozytku nie ma zadnego.

Prawdomowny20.08.2019 15:45

Nie popieram nieróbstwa i zaganiałbym tę chołotę do pracy siłą ale mimo wszystko uważam, że artykuł w tak prześmiewczej formie pojawić się nie powinien bo suma sumarum to nic śmiesznego, wręcz przeciwnie.

Do SM20.08.2019 15:23

Macie czynne kamery monitoringu, którym tak się chwalicie?

Oli20.08.2019 14:46

Wspaniała strefa centrum, zielone pluca miasta, które w lecie dają spieszonym cień, a w zimie zatrzymują smog. Brawo PiS. Zatrzymać inwestycje w tym miejscu.

Gość20.08.2019 13:11

Taka sama sytuacja z bezdomnymi jest w każdym mieście czy to w Wodzisławiu ,Rybniku czy Żorach tylko ktoś kto nigdzie nie bywa a większość czasu spędza w wirtualnym świecie niewie o tym.

Radio Teheran20.08.2019 13:00

"Jednym z powodów tego jest zakaz spożywania alkoholu."

W krzakach zakazu nie ma, no chyba, ze bohaterscy straznicy wyceluja w nastolatka w monitoringu.

Pokaż wszystkie opinie (16)