Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
21 sierpnia 2019

Bezpłatne przejazdy w MZK - do końca września - Karta Jastrzębianina

Bezpłatne przejazdy w MZK - do końca września - Karta Jastrzębianina
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na potwierdzenie ważności Karty Jastrzębianina jeszcze za wcześnie. Do końca września uczniowie mają czas na potwierdzenie kontynuacji nauki, czyli do  prawa korzystania z bezpłatnych przejazdów w mieście.

Do darmowych przejazdów upoważnia Karta Jastrzębianina, z której mogą korzystać uczniowie do 21. roku życia oraz studenci do 25. roku życia (studenci medycyny o rok dłużej).

- Prawo do korzystania z Karty Jastrzębianina można przedłużyć od września, przedstawiając ważną legitymację szkolną lub studencką (podbitą na kolejny rok nauki). Aktualizacja legitymacji szkolnej następuje po rozpoczęciu roku szkolnego. Obecnie przedłużenie ulgi z legitymacją ważną tylko do końca września 2019 roku jest niemożliwe - wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Do tej pory wydano 12 420 Kart Jastrzębianina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych

Na ulicach mniej autobusów, jak w wakacje Na ulicach mniej autobusów, jak w wakacje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Nnn23.08.2019 10:33

A co z uczniami mieszkającym poza powiatem jastrzębskim ale uczęszczającymi do jastrzębskich szkół? Zasilają frekwencję miasta a za bilety muszą płacić!!!

Gość21.08.2019 8:32

O co tyle szumu? Za 2-3 kolejne kadencje obecna pani prezydent może wreszcie się nauczy o co chodzi tak naprawdę w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi. Przyciągnie inwestorów, zatrzyma mieszkańców tyle, że wówczas zostanie już tylko co najwyżej burmistrzem. Ale to nieistotne. Ważne, żeby magiistrat się rozwijał!

Agnieszka 21.08.2019 8:03

Miała być darmowa komunikacja z dla wszystkich a zrobili dla uczniów gdzie oni i tak płacili połówki za bilet śmiechu warte kiedyś uważałam lania prezydent za kreatywna babke dzisiaj pani spoczęła na laurach

Jo-han--ys.21.08.2019 7:33

W Żorach bezpłatna komunikacja jest dla wszystkich mieszkańców.

Ciocia Klocia21.08.2019 7:27

Tak więc darmowa komunikacja jest. Jeśli ktoś jeszcze w to wątpił, to już nie może. Nasza pani prezydent, jak widać, spełania wszystkie swoje obietnicze wyborcze. Za to w imieniu wszystkich mieszkańców miasta dziękuję!