Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
21 sierpnia 2019

Bezpłatne przejazdy w MZK - do końca września - Karta Jastrzębianina

Bezpłatne przejazdy w MZK - do końca września - Karta Jastrzębianina
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na potwierdzenie ważności Karty Jastrzębianina jeszcze za wcześnie. Do końca września uczniowie mają czas na potwierdzenie kontynuacji nauki, czyli do  prawa korzystania z bezpłatnych przejazdów w mieście.

Do darmowych przejazdów upoważnia Karta Jastrzębianina, z której mogą korzystać uczniowie do 21. roku życia oraz studenci do 25. roku życia (studenci medycyny o rok dłużej).

- Prawo do korzystania z Karty Jastrzębianina można przedłużyć od września, przedstawiając ważną legitymację szkolną lub studencką (podbitą na kolejny rok nauki). Aktualizacja legitymacji szkolnej następuje po rozpoczęciu roku szkolnego. Obecnie przedłużenie ulgi z legitymacją ważną tylko do końca września 2019 roku jest niemożliwe - wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

Do tej pory wydano 12 420 Kart Jastrzębianina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można jechać autobusem za darmo Można jechać autobusem za darmo

Uwaga! Zmiana rozkładów jazdy autobusów Uwaga! Zmiana rozkładów jazdy autobusów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Nnn23.08.2019 10:33

A co z uczniami mieszkającym poza powiatem jastrzębskim ale uczęszczającymi do jastrzębskich szkół? Zasilają frekwencję miasta a za bilety muszą płacić!!!

Gość21.08.2019 8:32

O co tyle szumu? Za 2-3 kolejne kadencje obecna pani prezydent może wreszcie się nauczy o co chodzi tak naprawdę w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi. Przyciągnie inwestorów, zatrzyma mieszkańców tyle, że wówczas zostanie już tylko co najwyżej burmistrzem. Ale to nieistotne. Ważne, żeby magiistrat się rozwijał!

Agnieszka 21.08.2019 8:03

Miała być darmowa komunikacja z dla wszystkich a zrobili dla uczniów gdzie oni i tak płacili połówki za bilet śmiechu warte kiedyś uważałam lania prezydent za kreatywna babke dzisiaj pani spoczęła na laurach

Jo-han--ys.21.08.2019 7:33

W Żorach bezpłatna komunikacja jest dla wszystkich mieszkańców.

Ciocia Klocia21.08.2019 7:27

Tak więc darmowa komunikacja jest. Jeśli ktoś jeszcze w to wątpił, to już nie może. Nasza pani prezydent, jak widać, spełania wszystkie swoje obietnicze wyborcze. Za to w imieniu wszystkich mieszkańców miasta dziękuję!