Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
22 sierpnia 2019

Tragedia w Tatrach. Poszkodowani turyści z Jastrzębia

Tragedia w Tatrach. Poszkodowani turyści z Jastrzębia
fot. TOPR

W czwartek w godzinach popołudniowych przez Tatry przeszła potężna burza. Nagłe załamanie pogody zaskoczyło turystów. Wśród poszkodowanych są turyści z Jastrzębia.

Jak podało Tatrzańskie Pogotowie Ratunkowe w wyniku burzy w Tatrach śmierć poniosły cztery osoby. Kilkadziesiąt jest rannych.

- Czworo turystów z naszego miasta znalazło się w gronie poszkodowanych. Zostali odwiezieni do szpitala w Zakopanem oraz w Nowym Targu. Dwoje z nich zostało podłączonych do kroplówki. Kobiecie zszyto nogę, która została pokiereszowana odłamkami skał. Czwarta osoba przeszła rutynowe badania kontrolne - informuje Stowarzyszenie Turystyka i Rekreacja Jastrzębie-Zdrój. 

Najliczniejszą grupą wśród poszkodowanych są osoby, które stały w kolejce pod wejściem na Giewont. Jan Krzysztof, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ocenił czwartkowe działania ratownicze jako bardzo poważne. Kiedy na miejscu zjawili się ratownicy, turyści rażeni piorunem byli rozrzuceni po szczycie.

 - Piorun uderzył bezpośrednio w krzyż. Ludzie porażeni spadali na stronę południową, nie wiemy niestety, czy także nie było jakichś upadków na stronę północną. Stąd tak tragiczny bilans. Tłumy ludzi i miejsce szczególnie niebezpieczne - mówił naczelnik TOPR.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie znaleźć świąteczny spokój? Może w Tatrach? Gdzie znaleźć świąteczny spokój? Może w Tatrach?

Jastrzębianin zginął w Tatrach przysypany lawiną Jastrzębianin zginął w Tatrach przysypany lawiną

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Gość26.08.2019 9:29

Wiara katolicka nadal zbiera żniwo śmierci.

Gość26.08.2019 6:40

@je

"Koniec końców, to większa kwota, niż nasi sąsiedzi uzyskują z odpłatności za akcje."

W takim razie dlaczego nasi TOPR-owcy posługują się nadal sprzętem, który pamięta czasy poprzedniej epoki?

je25.08.2019 1:42

cytat z jednego portalu, powiedział to ratownik TOPR:
"Pobierane są opłaty za wstęp do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Z każdego biletu 15 procent idzie na rzecz TOPR. Koniec końców, to większa kwota, niż nasi sąsiedzi uzyskują z odpłatności za akcje. Uważam, że nasze rozwiązanie jest bardzo sensowne. Słowacy chętnie by się z nami zamienili."
To tak dla tych, którzy gadają o ubezpieczeniach ciągle

Radio Teheran z osadem górniczym23.08.2019 19:06

Najśmieszniejsi są rodzice co idą w góry po południu, narażając życie dzieci, tylko po to by mieć lanserskie fotki na portalach społecznościowych. Żenada i prostactwo.

Alojz ze godowa23.08.2019 18:54

U nos we wśi starki godajo leziesz w góry nie wrócisz .

Pawel23.08.2019 18:04

Co za kraj. Najwięcej płaczą że im pieniędzy brakuje to osoby które zarabiają powyżej średniej krajowej czyli np górnicy - tym to ciężko starcza do 10-tego.

je23.08.2019 15:51

Do JAstrzębianin do tatromaniak:
Skończcie już o tych ubezpieczeniach, za wstęp do Parku Narodowego się płaci, część kasy idzie na TOPR, płacą wszyscy, nawet ci, którzy chcą tylko posiedzieć nad potokiem. W Słowacji są ubezpieczenia od wypadków, ale za to wstęp jest darmowy.
Poza tym ubezpieczenia od pioruna nie uchronią tak czy siak.

Obiektywny23.08.2019 12:46

W góry wysokie chodzi się wcześnie rano i wraca przed południem. Jak ktoś wybiera się o 10 w góry to nie na pojęcia o nich.

byk23.08.2019 12:14

Bo ludzie bez pojecia idą w góry! Biora mnałe dzieic. Nie patrza na pogodę o
13 godzinie to się schodzi ze szczytów !

Gość23.08.2019 11:37

I typowy Janusz potem mówi, ze po co alerty, po co prognozy jak się nie sprawdzają. Skoro bylo słychać grzmoty to trzabylo spieprzac, a nie isx w gory, bo nie po to Janusz brał urlop i jechał tyle godzin, by na morskie oko nie wjechać

Pokaż wszystkie opinie (27)