Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
23 sierpnia 2019

Podzielono 75 tys. zł. Na co wydano pieniądze?

Podzielono 75 tys. zł. Na co wydano pieniądze?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski magistrat poinformował, że podzielono 75 tys. zł, które przeznaczono na inicjatywy sołeckie, jak na przykład zakup instrumentów muzycznych, czy mundurów dla OSP.

We wtorek, 20 sierpnia, prezydent Anna Hetman podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Dzięki pozyskanym pieniądzom uda się zrealizować wszystkie 6 projektów, które do konkursu zgłosiły jastrzębskie sołectwa.

- Bardzo się cieszę, że udało się uzyskać te pieniądze. Z ich pomocą możemy wesprzeć naszych mieszkańców, którzy pragną rozwijać swoje pasje - powiedziała prezydent Anna Hetman.

W ramach konkursu sfinansowane zostaną: zakup instrumentów muzycznych dla sołeckiej orkiestry z Bzia, zakup sprzętu elektronicznego na potrzeby mieszkańców sołectwa Szeroka, zakup instrumentów muzycznych na potrzeby zespołów folklorystycznych i mieszkańców sołectwa Borynia, zakup mundurów galowych dla członków OSP Ruptawa do pełnienia celów reprezentacyjnych i promujących sołectwo, zakup instrumentów muzycznych na potrzeby zespołów folklorystycznych i mieszkańców sołectwa Skrzeczkowice, zakup nagłośnienia dla mieszkańców sołectwa Moszczenica

Maksymalna wartość dofinansowania projektów, zgłoszonych do konkursu, wynosiła 10 tysięcy złotych (warunkiem uczestnictwa było zapewnienie sfinansowania co najmniej 20% całego kosztu projektu przez Miasto Jastrzębie-Zdrój). Tyle też udało się uzyskać jastrzębskim sołectwom. W sumie więc na potrzeby mieszkańców sołectw z terenu naszego miasta przeznaczonych zostanie 75 000 zł, z czego 60 000 zł pozyskane zostało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto podzieliło pieniądze dla twórców kultury Miasto podzieliło pieniądze dla twórców kultury

Najwięcej 500+ w naszym regionie Najwięcej 500+ w naszym regionie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Ix26.08.2019 14:16

Do gość
Twoje wypowiedzi i opinie są czasami bardzo jałowe, zastanów się, odpocznij to Ci dobrze zrobi, Najlepie zajmij się czymś byle nie pisaniem, pozdrawiam.

Gość26.08.2019 9:28

Dożyłki

Gość26.08.2019 5:57

Dożynki? A po co w ogóle ten relikt komunistyczny jeszcze ciągnąć? Źle się kojarzą i powinno się je zaprzestać.

Moszczyniok25.08.2019 21:06

Pytanie było do Miasta. Czemu robią wszystkich w konia? A Moszczenica była zawsze na szarym końcu.
A po dzisiejszych dożynkach w Szerokiej i Moszczenicy, to chyba jednak duża różnica...
Może dlatego, że Szeroka jest w większej łasce UM? A może sołtysi są zaradni "inaczej", a może społeczność sołecka jest inna..?

Gość25.08.2019 17:19

W Bziu zabrzmi górnicze papa rara.

Robert25.08.2019 11:45

do Moszczyniok Co miał zrobić Sołtys, jak miasto robi wszystkich w konia pół roku?

Cała prawda25.08.2019 10:10

@Moszczyniok

"Dożynki będą na parkingu"

Czyli tak jak w "centrum" tej upadającej osady górniczej, gdzie pani - za przeproszeniem - prezydent organizuje wszystkie imprezy w jej ulubionym miejscu spotkań z mieszkańcami, czyli na parkingu przed kinem Centrum ;-)

Pokaż wszystkie opinie (21)