Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 sierpnia 2019

Zainwestuj 1 rok nauki i rozpocznij pracę w branży medycznej

Zainwestuj 1 rok nauki i rozpocznij pracę w branży medycznej

Zmiana kwalifikacji nie musi wiązać się z poświęceniem kilku następnych lat na naukę kolejnej profesji. Czasem wystarczy skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, jakie umożliwia TEB Edukacja w Jastrzębiu-Zdroju.

TEB Edukacja w Jastrzębiu-Zdroju funkcjonuje na rynku edukacyjnym już od kilkunastu lat, kształcąc słuchaczy m.in. w Szkołach Medycznych. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania medycznego zawodu. Niezwykle istotnym atutem Szkół Medycznych TEB Edukacja jest nauczanie przez praktykę. Minimum 50% zajęć prowadzonych jest w profesjonalnie wyposażonych pracowniach przez doświadczoną kadrę dydaktyczną, w której skład wchodzą nauczyciele akademiccy oraz wieloletni praktycy danych zawodów. Nauka na niektórych kierunkach zajmuje tylko 1 rok. Po tym czasie absolwenci są przygotowani do rozpoczęcia pracy w branży medycznej. Tymi kierunkami są m.in.: Dietetyka i zaburzenia odżywiania, Technika sterylizacji medycznej oraz Opiekun medyczny z aktywizacją seniora.

Dietetyka i zaburzenia odżywiania

Jeżeli interesujesz się zdrowiem, chcesz usystematyzować i pogłębić wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania, ten kierunek jest dla Ciebie. Nauczysz się planować jadłospisy i diety odchudzające oraz te dla osób chorujących. Poznasz zasady żywienia i komponowania zbilansowanych jadłospisów oraz zasady suplementacji. Dowiesz się także, jak analizować badania laboratoryjne, udzielać porad dietetycznych oraz wdrażać terapie żywieniowe. Ponadto nauczysz się, jak postępować z osobami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Po cyklu kształcenia uzyskasz certyfikat ze znajomości specjalistycznego programu do układania diet DietetykPRO.

Technika sterylizacji medycznej

Chciałbyś pracować w zakładach opieki zdrowotnej, szpitalnych sterylizatorniach lub gabinetach stomatologicznych? Zapisz się na kierunek Technika sterylizacji medycznej. Nauczysz się mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń oraz kwalifikowania sprzętu i wyrobów medycznych. Nabędziesz umiejętności z zakresu wykonywania i kontroli dekontaminacji oraz takiego przygotowania sprzętu, aby był bezpieczny w użyciu. Ponadto dowiesz się, jak prowadzić dokumentację mycia, dezynfekcji i sterylizacji oraz poznasz opakowania używane do zabezpieczania narzędzi sterylizacyjnych, a także środki dezynfekcyjne.

Opiekun medyczny z aktywizacją seniora

Jest to kierunek dla osób, które są empatyczne i chcą pomagać innym. Na tym kierunku nauczysz się udzielania wsparcia, opieki oraz pielęgnacji osobie starszej i niesamodzielnej. Dowiesz się, w jaki sposób asystować zespołowi medycznemu oraz współpracować z terapeutami. Poza tym zdobędziesz wiedzę z zakresu terapii zajęciowej oraz rozpoznawania i rozwiązania problemów opiekuńczych podopiecznych. Tylko w TEB Edukacja program nauczania na tym kierunku został rozszerzony o przedmiot „Aktywizacja seniora”. Podczas tych zajęć poznasz metody organizacji czasu wolnego dla osób starszych.

Więcej informacji o tych oraz o wielu innych kierunkach znajdziesz na stronie internetowej TEB Edukacja w Jastrzębiu-Zdroju oraz w siedzibie oddziału. Jeżeli chciałbyś skonsultować wybór kierunku kształcenia, specjaliści TEB służą pomocą i zapraszają do poznania szkoły osobiście.

TEB Edukacja w Jastrzębiu-Zdroju
(sekretariat - pierwsze piętro)
ul. Północna 28
44-335 Jastrzębie Zdrój
tel: 32 661 42 73
tel: 32 473 11 08
e-mail: jastrzebie@teb.pl
www.teb.pl/miasta/jastrzebie-zdroj/o-nas


Artykuł partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybrano nowego naczelnika Wydziału Edukacji Wybrano nowego naczelnika Wydziału Edukacji

W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!