Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
26 sierpnia 2019

Rewolucja w komunikacji. "Prosimy o wyrozumiałość"

Rewolucja w komunikacji. "Prosimy o wyrozumiałość"
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Zmiany, jakie nastąpią w komunikacji miejskiej na terenie działania Międzygminnego Związku Komunikacyjnego określane są jako rewolucyjne. Rozkład jazdy zmienia się pierwszy raz od 20 lat. W tej sprawie odbyła się w poniedziałek konferencja prasowa MZK.

1 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Pasażerowie otrzymają nie tylko nowy rozkład kursów, ale też nowe nazwy linii autobusowych. MZK będzie obserwowało, jak w praktyce sprawdzają się wprowadzone zmiany.

- Dajemy sobie 2-3 tygodnie na analizę i obserwację, jak po wprowadzonych zmianach funkcjonuje komunikacja. W tym czasie mieszkańcy mogą składać swoje wnioski i spostrzeżenia. Nie wykluczamy jeszcze korekty, jeśli zajdzie taka potrzeba - mówił Roman Foksowicz, przewodniczący zarządu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz zastępca prezydenta Jastrzębia-Zdroju.

Nad nowym rozkładem jazdy pracowano około pół roku. Jak mówi Grażyna Kuczera, dyrektor Biura Zarządu MZK, zmieniono blisko 4 tys. kursów w poszczególnych dni - robocze, dni nauki szkolnej, soboty i niedziele, świąteczne.

- Oprócz tych zmian nowością jest zmiana elektronicznego rozkładu jazdy. Jest on dostoswany do potrzeb osób niedowidzących. Jest bardziej intuicyjny, niż ten poprzedni. To jeden z najnowszych produktów, jakie w chwili obecnej funkcjonują w komunikacji zbiorowej - mówiła dyrektor.

Na zakończenie konferencji Grażyna Kuczera poprosiła pasażerów o wyrozumiałość i przeprosiła za ewentualne zakłócenia.

Zobacz konferencje prasową MZK 

Najważniejsze informacje o zmianach w komunikacji 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK

Chcesz jechać za darmo, zaktualizuj dane Chcesz jechać za darmo, zaktualizuj dane

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Gość28.08.2019 6:09

Na zdjęciu trzy twarze myśleniem niezmącone.

Ona27.08.2019 18:56

Czy w dni robocze wolne od nauki autobusy nie jeżdżą? Bo w rozkładzie ich nie ma. Czy jeżdżą jak w sobotę?

Gość27.08.2019 16:19

Spójrz na focie i powiedz czy widziałeś ich w autobusie. Oni nie mają pojęcia zielonego o tym czym się zajmują. Niczym po nie odbiega od pisu tylko przesuwanie osób na stanowiskach się liczy a nie wiedza.

Sprawa27.08.2019 11:17

Sprawa jest prosta, ten który wymyślił te chore zmiany, nie jeździ autobusami po mieście, tylko samochodem.

Emeryt27.08.2019 7:26

MZK co potrafi to kanarow napuszczać na dzieci.nawet nie dając im się wytlumacżyć. Macie chamskich i nieudolnych kontrolerów.

Zarzond MZK27.08.2019 6:19

Zmiany som nieóniknione i bardzo poczebne. O to prosili nas pasarzerowie. Takiej wersji bendziemy się czymać.

Zenona27.08.2019 5:49

Według specjalistów z MZK na Boryni pracują tylko mieszkańcy skupieni wokół Alei Piłsudskiego czyli strefy Centrum. Reszta musi sobie radzić. Zabrali mi jedyny autobus na kopalnię. Jak będę teraz jeździć? Taksówką?

Gość26.08.2019 20:59

4 tys. Kursów hihi leżę i kwicze pół roku pracowali nad zmianą z a na 101 a

gość26.08.2019 20:44

Miasto powinno wystąpić z tego MZK. Za kwotę płaconych dotacji jest w stanie zorganizować komunikację we własnym zakresie. Odejdzie cały aparat urzędniczy z tego MZK, z tymi dyrektorami, prezesami, kierownikami i sztabem gryzi piórków!!!

Mieszkaniec26.08.2019 20:19

Kolory cyferki literki a kursujacych autobusów znacznie mniej Kpina już i tak jest mniej kursów na poszczególnych liniach a teraz będzie jeszcze mniej Kolory linii jak na izbie przyjęć Ważne i mniej ważne Zlikwidować to całe towarzystwo wzajemnej adoracji za pieniądze podatników Iddajcie komunikację w ręce PKM-u a będzie więcej lini kursów i na pewno taniej

Pokaż wszystkie opinie (36)