Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
27 sierpnia 2019

Średnia pensja w JSW 8 900 zł brutto. I nie chcą podwyżek

Średnia pensja w JSW 8 900 zł brutto. I nie chcą podwyżek
fot. JSW S.A.

Jastrzębska Spółka Węglowa obliczyła ile wynosi przeciętne wynagrodzenie pracownika spółki. Poinformowano też, że jak dotąd związki zawodowe nie wystąpiły o podwyżkę wynagrodzeń.

Jastrzębska Spółka Węglowa obliczyła średnie wynagrodzenie, jakie w miesiącu lipca uzyskali pracownicy spółki.

- Średnia pensja pracowników naszej spółki wyniosła za miesiąc lipiec 8 900 zł brutto. Przy czym należy pamiętać, że jedną z części składowych wynagrodzenia była jednorazowa premia, która została wypłacona w ubiegłym miesiącu - mówi  Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW.

Jak wyliczyła JSW, średnia pensa uzyskana przez pracowników firmy jest o 2 proc. wyższa, porównując ten sam okres roku 2019 do 2018.

Czy związki zawodowe, wzorem organizacji związkowych w innych spółkach, wnioskują o podwyższenie pensji zasadniczej?

- Jak na razie do zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie dotarło żadne pismo z takim postulatem - wyjaśnia rzecznik JSW.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Emeryt30.08.2019 8:44

Ummmm moja sekcyjka. A ten bajzel w koło proszę posprzątać.

Kot28.08.2019 17:26

Ogólnie znów ELDORADO W JSW : firmy zewnętrzne , 12 DORADCÓW , przepełnione biurowce !!! za kilka lat będzie kryzys I ZNÓW WSZYSTKO SPADNIE NA DOŁOWCACH !!!!! nic się nie uczymy NICC !!!

Czech worker28.08.2019 13:25

@hejk

Jak to gdzie pytać? Nie bardzo rozumiem, co miałbym odpowiedzieć. Pytać należy tylko i wyłącznie w Czechach.

Gość28.08.2019 7:48

Działacze związkowi w większości osiągneli wiek emerytalny, więc mogą bezpiecznie doić JSW. Co ich obchodzi co z firmą będzie za kilka lat, skoro teraz można się nachapać. Górnicy z kolei żyją w przeświadczeniu, że kopalnie będą istnieć wiecznie, nawet jeżeli będą przynosiły straty.

hejk28.08.2019 0:22

PiS wyczaił złote jaja w spółkach państwowych, poobsadzali nimi swoich kumpli w zarządach - efekt: wszystkie spółki straciły na wartości, a JSW aż 50% w przeciągu kilku miesięcy. Dobra zmiana. Jeszcze trochę tej dobrej zmiany i będzie plajta.

szef27.08.2019 22:50

e TAM ZWIAZKOWCY Z jsw sa najlepsi!Tauron chce podwyzki płąc ,PGG 12% chce a zwiazki z JSW niechca nic jest super i Pani recznik JSW jest zdumiona ze takich pracowników ma jSW!Brawo zwiazki z JSW jestescie wielcy!

janek27.08.2019 21:02

8900 to sekretarka bierze a w solidarności to 16 500 tyle w temacie a ile jast związków sami se policzcie

Pokaż wszystkie opinie (33)