Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
27 sierpnia 2019

Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom

Rząd obiecał, miasto zapłaci nauczycielom
fot. pixabay

Konieczna jest zmiana budżetu miasta, aby mieć z czego wypłacić podwyższony dodatek dla nauczycieli za wychowawstwo klas. Jest to obietnica ministra edukacji narodowej, za które zapłacą samorządy.

Nie 100 zł, a 300 zł brutto wyniesie od 1 września dodatek dla nauczycieli za wychowawstwo klas. Podwyższenie tego dodatku znalazło się w porozumieniu, jakie „Solidarność” nauczycielska podpisała z rządem na początku kwietnia 2019 roku. Jednak, aby weszło ono w życie konieczna jest zmiana jastrzębskiego budżetu miasta. To miasto sfinansuje obietnice byłej minister Anny Zalewskiej.

- Cieszę się, że nauczyciele otrzymają wyższe wynagrodzenie. Martwi mnie jednak fakt, że wszystkie pozytywne zmiany dla mieszkańców odbywają się kosztem budżetu miasta. Uważam, że samorządy powinny otrzymać rekompensatę ze strony rządu na pokrycie tego zobowiązania - mówiła prezydent Anna Hetman.

Radni na wtorkowej sesji nadzwyczajnej mają przegłosować zmianę budżetu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować? Sytuacja JSW jest zła? Górnicy będą protestować?

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Toja30.08.2019 22:47

Górnicy zgodnie z info od rządu zarabiają średnio ponad 8 tys a do tego mają kartki itd! , nauczyciele średnio ponad 6 tys! I jeszcze tym wszystkim nierobom mało???
No co? Może nauczyciele zarabiają 2 tysie a górnicy 4 tysie i rząd kłamie ???? Jassssne...

pedagog30.08.2019 7:05

Podwyżka za wychowawstwo jest słuszna. Ale dlaczego aż tak wysoka? Kilka lat temu było 75 zł i została podwyższona do 100 zł. Teraz "dobry" rząd podwyższył do 300 zł. ale koszty muszą ponieść samorządy.
Jest to niebagatelna kwota ponad 3 milionów złotych rocznie. A tyle jest potrzeb...
Łatwo jest obiecywać a nie ponosić konsekwencji.

To sem ja28.08.2019 10:18

Co za zlot lemingów...
Teheran wreszcie coś rozsądnego napisał: radni mają się zająć problemem i figura.

Radio Teheran28.08.2019 6:36

"A skąd mają się wziąć te nadwyżki?"

O to pytaj urzednikow i radnych. Napisali, uchwalili, to pewnie wiedza.

Gość27.08.2019 21:57

Międzi innymi edukacja to jedno z podstawowych zadań gminy. Rząd uchwalił amorząd musi wykonać. Prezydent i jego pracownicy są po to żeby to realizować. Budżet Miasta ma dość kasy ale dobrego gospiodarza brak. My mamy nauczycielkę z PO. reklamowaną jako mocna figura. Ja wygląda w prakktyce to każdy widzi!

Link do zadać własnych gminy: https://www.arslege.pl/zadania-wlasne-gminy/k52/a6434/ 

Haha27.08.2019 21:40

Haha widzę żę pisowskie trolle się odezwały. Problemem nie jest podwyżka dla nauczycieli. Problemem jest to że minister obiecał a nie dał na to kasy. Kasa idzie z samorządów. Samorządy dostają na edukację pieniądze od rządu, ale prawda jest taka że samorządowy dopłacają jeszcze ze swoich własnych pieniędzy żeby tą edukację utrzymać. Ot co. To tak jakby Twój sąsiad obiecał że Twój dziadek ma mieć większą emeryturę. Fajnie? Fajnie. Tylko że to ty musisz swojemu dziadkowi dopłacić. Sprawiedliwe? Nie sądzę. Pieniądze powinny iść z ministerstwa a nie z miasta. Skoro ministerstwo obiecało to niech płaci...

tik tak27.08.2019 20:26

Już w trakcie strajku, radni chcieli podnieść dodatek. Teraz znów ma prezydent problem. Idą z budżetu państwa pieniądze na edukację, to kombinujcie tak, żeby to odpowiednio podzielić.
Podobno do strajku się znów szykujecie i to w okolicach wyborów. To nie będzie strajk polityczny, to nie będzie strajk polityczny :)

do Radio Teheran27.08.2019 19:55

A skąd mają się wziąć te nadwyżki? Chyba, że zabierzemy Grzegorzowi Matusiakowi uznając go za typa, który nic nie zrobił dla Jastrzębian, choć część ich go wybrała.

Żal27.08.2019 18:55

To miasto jest chore. Nie opłaca się tu być nauczycielem, wykształceni ludzie wyjeżdżają. Dyrektorzy rezygnują, bo przy takich dodatkach zarabiają mniej niż nauczyciele z nadgodzinami, a odpowiedzialność nieporównywalna. Poziom edukacji będzie tu za chwilę poniżej wszelkich przeciętnych. I to miasto, którym od lat kierują nauczyciele...

KAZ27.08.2019 17:17

"Radni na wtorkowej sesji nadzwyczajnej mają przegłosować zmianę budżetu"

Powinno być:
Kościół na wtorkowej sesji nadzwyczajnej ma przegłosować zmianę budżetu

Pokaż wszystkie opinie (24)