Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
28 sierpnia 2019

W jastrzębskim szpitalu leczą humorem

W jastrzębskim szpitalu leczą humorem
fot. WSS2

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre nastawienie to podstawa każdej terapii. Znany doskonale z Kabaretu Młodych Panów Bartosz Demczuk, odwiedził pacjentów oddziału pediatrycznego jastrzębskiego szpitala.

Bartek zapowiadał przed tym spotkaniem, że postara się do tradycyjnych metod leczenia dołożyć coś od siebie.

- To będzie odrobina śmiechoterapii, bo dobry humor to podstawa - mówił Demczuk.

W poniedziałkowe przedpołudnie stawił się na oddziale pediatrycznym wyposażony niczym święty Mikołaj - dla każdego z dziewięciu pacjentów, którzy tego dnia przebywali w tym miejscu miał prezenty.

- Są tu między innymi koszulka z moją podobizną, długopisy kabaretowe i oczywiście niezawodny lek na zbyt wiele wolnego czasu, czyli specjalną edycję gry "Człowieku nie irytuj się". Dlaczego specjalną? Bo z nami Młodymi Panami w roli głównej - wyjaśniał Bartek,

Niespodziewany gość cierpliwie chodził od sali do sali i rozmawiał z najmłodszymi pacjentami. Robił dokładnie to, co zapowiedział - wzbudzał uśmiech wśród dzieciaków, ale także rodziców, którzy towarzyszą im w szpitalu.

- Nasza pediatria jest bardzo przyjazna dla rodzin, ale mimo wszystko pobyt w szpitalu zawsze wiąże się z pewnym stresem i powoduje dyskomfort. Takie spotkania sprawiają, że zarówno dzieciom jak i ich rodzicom łatwiej poradzić sobie z sytuacją - mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju.

Wizyta Bartosza Demczuka była pierwszą z cyklu spotkań pacjentów jastrzębskiej placówki z osobami znanymi i lubianymi. Kolejne zapowiadane jest na wrzesień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Zmiana miejsca pomocy dla dzieci w szpitalu Uwaga! Zmiana miejsca pomocy dla dzieci w szpitalu

Jastrzębski szpital pilnie poszukuje pielęgniarek Jastrzębski szpital pilnie poszukuje pielęgniarek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Olek do Gość28.08.2019 22:18

Widzisz kolega leczyli go u nas i takie "coś" wypisali w stanie dobrym. Ale chłopak ma rację, pracuje w różnych miastach ale ludią się w głowie poprzewracalo w Jastrzębiu. Jak to mówią Netem do głowy uderzył.

Gość28.08.2019 20:18

Znowu ten głupek z osadem górniczym w głupim łbie?

Gość28.08.2019 18:03

Taki szpital i opieka że śmiechu warte, odpowiedni człowiek zaproszony śmiech przez łzy

Gość28.08.2019 13:50

Humorem to leczy nie tylko sam szpital, ale magistrat wszystkich mieszkańców tej upadającej osady górniczej.

Gość28.08.2019 10:39

Chyba się położę.

Olek28.08.2019 9:30

Leczą z humorem. Tylko pacjentowi nie do śmiechu przy takich specjalistach.

Emeryt.28.08.2019 9:18

A ja myślałem że Polacy leczą się modlitwą?

Gość28.08.2019 8:38

A dlaczego na tym zdjęciu nie ma naszej pani prezydent? Wobec tego to zdjęcie będzie uważane za nieważne.

Pan Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów wywodzi się z Jastrzębia-Zdroju. Mieszkał na osiedlu Przyjaźń, ale woli się nie przyznawać do naszego miasta, jak pan Kamil Glik na przykład. To było tylko tak na marginesie ;-)

Pokaż wszystkie opinie (8)