Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
28 sierpnia 2019

W jastrzębskim szpitalu leczą humorem

W jastrzębskim szpitalu leczą humorem
fot. WSS2

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre nastawienie to podstawa każdej terapii. Znany doskonale z Kabaretu Młodych Panów Bartosz Demczuk, odwiedził pacjentów oddziału pediatrycznego jastrzębskiego szpitala.

Bartek zapowiadał przed tym spotkaniem, że postara się do tradycyjnych metod leczenia dołożyć coś od siebie.

- To będzie odrobina śmiechoterapii, bo dobry humor to podstawa - mówił Demczuk.

W poniedziałkowe przedpołudnie stawił się na oddziale pediatrycznym wyposażony niczym święty Mikołaj - dla każdego z dziewięciu pacjentów, którzy tego dnia przebywali w tym miejscu miał prezenty.

- Są tu między innymi koszulka z moją podobizną, długopisy kabaretowe i oczywiście niezawodny lek na zbyt wiele wolnego czasu, czyli specjalną edycję gry "Człowieku nie irytuj się". Dlaczego specjalną? Bo z nami Młodymi Panami w roli głównej - wyjaśniał Bartek,

Niespodziewany gość cierpliwie chodził od sali do sali i rozmawiał z najmłodszymi pacjentami. Robił dokładnie to, co zapowiedział - wzbudzał uśmiech wśród dzieciaków, ale także rodziców, którzy towarzyszą im w szpitalu.

- Nasza pediatria jest bardzo przyjazna dla rodzin, ale mimo wszystko pobyt w szpitalu zawsze wiąże się z pewnym stresem i powoduje dyskomfort. Takie spotkania sprawiają, że zarówno dzieciom jak i ich rodzicom łatwiej poradzić sobie z sytuacją - mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju.

Wizyta Bartosza Demczuka była pierwszą z cyklu spotkań pacjentów jastrzębskiej placówki z osobami znanymi i lubianymi. Kolejne zapowiadane jest na wrzesień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych W ich rękach jest nasze życie. Najlepsi z najlepszych

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Olek do Gość28.08.2019 22:18

Widzisz kolega leczyli go u nas i takie "coś" wypisali w stanie dobrym. Ale chłopak ma rację, pracuje w różnych miastach ale ludią się w głowie poprzewracalo w Jastrzębiu. Jak to mówią Netem do głowy uderzył.

Gość28.08.2019 20:18

Znowu ten głupek z osadem górniczym w głupim łbie?

Gość28.08.2019 18:03

Taki szpital i opieka że śmiechu warte, odpowiedni człowiek zaproszony śmiech przez łzy

Gość28.08.2019 13:50

Humorem to leczy nie tylko sam szpital, ale magistrat wszystkich mieszkańców tej upadającej osady górniczej.

Gość28.08.2019 10:39

Chyba się położę.

Olek28.08.2019 9:30

Leczą z humorem. Tylko pacjentowi nie do śmiechu przy takich specjalistach.

Emeryt.28.08.2019 9:18

A ja myślałem że Polacy leczą się modlitwą?

Pokaż wszystkie opinie (8)