Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
28 sierpnia 2019

Wybuchł pożar w kopalni należącej do JSW

Wybuchł pożar w kopalni należącej do JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Groźny pożar wybuchł na terenie kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej - Knurów Szczygłowice.  Ewakuowano pracowników. W akcji wzięło udział 17 zastępów PSP. 

W kopalni, tuż przed godz. 19:00, zapalił się taśmociąg służący do płukania węgla. Zapalił się pył węglowy w wieży o wysokości około 45 metrów. Strażacy ewakuowali 60 osób. Na razie brak informacji o poszkodowanych.  Strażacy opanowali sytuację. W akcji brało udział 17 zastępów PSP.

Aktualizacja: Pożar został opanowany około godziny 21:50. O godzinie 22:25 zakończono działania. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowe stężenie metanu na kopalni. Górnicy wycofani Wybuchowe stężenie metanu na kopalni. Górnicy wycofani

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?  Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Prezesunio05.09.2019 8:56

Ryl słuchaj no : ty to jesteś przepocony homont :'

byk30.08.2019 8:16

Dozór za ich dupska brać. Nie chodza jak bóle po kościach i siedza w biurach w kańciapach.

ryl29.08.2019 17:00

tasma się paliła - przecież są zabezpieczenia i napędy są czyste -Chyba - jest dozór , obsługa , kontrole dzienne itd.,-Chyba - prezesunio do tłumaczenia wysyła deczke a sam się schował bo nie bedzie tłumaczył swoich z knurowa, oj tam ,oj tam.

Nieznana29.08.2019 10:49

Ludzie dajcie Temu Człowiekowi spokuj każdy ma prawo do własnych realizacji A nikt wam nie każe na tego Pana głosować. Żal wam dupkę ściska że człowiek się realizuje w życiu czy kradnie czy nie to już są od tego inne władze by to sądzić A nie wy

Coś pięknego29.08.2019 9:36

Wystarczy, że dowiedział się o tym Grzegorz Matusiak i pobłogosławił wraz z Ryśkiem Czarneckim. Obaj zgarną z tej okazji forsę i zadowoleni będą się dalej rozglądać za nowymi możliwościami ograbienia nas z okazji, bez okazji.

Radio Teheran29.08.2019 8:01

@menel

Był Prezes w hełmie tyłem na przód, jak ma w zwyczaju nosić.

menel28.08.2019 23:43

a Pawlak {PSL} tam był ? ze swoimi chłopami OSP :}

Pokaż wszystkie opinie (9)