Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
30 sierpnia 2019

Bezpieczeństwo pracowników priorytetem JSW

Bezpieczeństwo pracowników priorytetem JSW

Praca w kopalniach należy do jednych z najniebezpieczniejszych. Jastrzębska Spółka Węglowa deklaruje, że dla firmy jest to priorytetem.

Grupa kapitałowa JSW jednym z największych pracodawców nie tylko w regionie, ale również Polsce. Zatrudnia łącznie prawie 30 tys. pracowników. Szczególnie górnicy narażeni są na niebezpieczeństwo schodząc coraz głębiej pod ziemię.

- Bezpieczeństwo pracy jest naszym priorytetem, zwłaszcza, że eksploatacja w kopalniach realizowana jest w coraz głębszych i trudniejszych pokładach o większych zagrożeniach. Dlatego będziemy wprowadzać automatyzację pracy w tych rejonach. Innowacyjne rozwiązania pozwalają zoptymalizować koszty produkcji węgla, przyczyniając się jednocześnie do poprawy bezpieczeństwa pracy - mówił Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W kopalniach JSW ponad 2 tys. zakażeń W kopalniach JSW ponad 2 tys. zakażeń

W JSW nie ma przypadków mobbingu W JSW nie ma przypadków mobbingu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Pniowek07.09.2019 14:47

Oczywiscie ze dbaja o bezpieczenstwo,na KWK Pniwek jest tyle kamer ze warszawski big brother moze sie wstydzic, a czujnikow lokalizacji (migracja)ze firmy lotnicze moga tylko pozazdroscic

Mike 04.09.2019 1:37

Szkoda że JSW Ochrona nie pilnuje pojazdów na KWK Borynia. Ponieważ są nagminnie okradane! Lub kradzione! Po co ta cała firma ochrony jak nawet pojazdów pracowników nie potrafią dopilnować!

Borys03.09.2019 11:27

Jakie bezpieczeństwo, jaki priorytet?
zadzwoniłem do BHP na Boryni , że rozładowując wody autem wjezdnia pod same drzwi które prowadzą do punktu opatrunkowego łazi i innych pomieszczeń. służby BHP wprowadziły zakaz przejścia na czas rozładunku.
Podobno przeszkolone służby zapominały o czymś takim jak ryzyko zawodowe.
Wystarczy by auto stawało 3 lub 4 metry przed drzwiami i było by ok.
Ale bezpieczeństwo jest .....

Gość02.09.2019 14:12

Tak racja na boryni niejaki Bogus zaczął rodzinę ustawiać żenujące

Gość02.09.2019 14:09

Jsw dba o swoje rodziny i załatwia stoleczki ostatnio na boryni.

bazyl02.09.2019 13:24

Co znaczy zmuszany - stoi policja nad Tobą. Sztygar jest jeden a Was ilu.Dostajecie za to kasę i głupa palicie jak wam źle. Skoro taki odważny jesteś przy klawiaturze to pokaż też odwagę na dole - zawód typowo męski a płaczków tyle że żygać się chce.

?01.09.2019 22:14

Bezpieczeństwo? Chyba tylko tych na stołkach, aby wszystko w papierach pasowało. O pracownika dołowego nie dba się tak jak powinno. Praca w temp pow. 33 stopni. Brak skróconego czasu pracy. Przepisy bhp na dole nie istnieją- chyba że dojdzie do wypadku to wtedy i tak górnika wina.

Lok1201.09.2019 13:20

Jesteśmy zmuszani do zostawania po godzinach w pracy w temperaturze 33 stopni gdzie tylko ratownicy mogą w takiej temperaturze pracować

Hahahahaah01.09.2019 9:33

Oni to mają gdzieś byle raporty im dawać a to że ktoś nie ma kwalifikacji i nawet za dana robotę go ciulaja na kasie i piszą szychty nie wiadomo skąd to nikogo nie obchodzi. Ma być zrobione choćby miał Ci pięknąć kręgosłup. Taka prawda nie wierzcie w takie słówka.

Janusz Tracz31.08.2019 15:42

spolka ta dba o bezpieczenstwo ze nawet pracownicy sa zastraszani zeby nie zglaszac wypadkow, brawo, konkretne metody zeby polepszyc statystyki

Pokaż wszystkie opinie (20)