Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
Michał Woś
2 września 2019

JSW wraz z Caritas pomaga uczniom

JSW wraz z Caritas pomaga uczniom
fot. JSW S.A.

Pierwszy dzwonek już dzisiaj. Aby wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci, Fundacja JSW – we współpracy z Caritas Polska - przygotowała szkolne wyprawki dla 500 uczniów.

Fundacja JSW włączyła się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, którą w całym kraju organizuje Caritas Polska. W jedenastu dotychczasowych edycjach tej kampanii wsparto 170 tys. dzieci. Fundacja JSW zaangażowała się w akcję lokalnie, przekazując dzieciom przybory niezbędne do nauki. 

- Mamy nadzieję, że dzięki takim plecakom, dostosowanym do potrzeb dzieci, nadchodzący rok szkolny zaowocuje sukcesami. Pomoc potrzebującym dzieciom to przecież nasz obowiązek - powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej i równocześnie przewodniczący Rady Fundacji JSW. 

Celem akcji jest przede wszystkim zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych oraz zwrócenie uwagi na problemy edukacyjne dzieci z ubogich rodzin.

 - Fundacja JSW współpracuje z Caritas od momentu swojego powstania, a „Tornister Pełen Uśmiechów” to kolejna akcja, w którą się włączamy. Stwierdziliśmy, że to dobry moment, żeby tę akcję promować, ale też - jako Fundacja - chcieliśmy przygotować się do niej lokalnie, wspierając mieszkańców naszych gmin. Z pewnością nie jest to akcja jednorazowa i będzie kontynuowana - powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość03.09.2019 21:25

Jsw i funadacja a z Romanem dają tylko swoim. Pokazywanie pokazywanie lans

Alicja02.09.2019 23:46

Każdy rodzic otrzymuje 300 zł na wyprawkę szkolną.
Po co tu powielanie i rozrzucanie nie swoich pieniędzy?
W naszym mieście nie brakuje dziecięcych grup artystycznych i sportowych, którym przydałoby się wsparcie np. w postaci finansowania kosztów autokarów czy strojów.
Nie wspominając o dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością, której można by opłacić rehabilitację, regularne turnusy sanatoryjne czy nowy sprzęt leczniczy.

gość02.09.2019 20:50

Caritas? Mało mają?

Babcia Jadzia02.09.2019 16:13

Przecież Caritas dostał duży zastrzyk gotówki w postaci zwrotów nagród urzędników dobrej zmiany...

Radio Teheran02.09.2019 14:11

"Nienawidzę propagandy Owsiaka."

Ale Owsiak nie ma nic z tym wspolnego. To Fundacja JSW, ktora sklada sie z zarzadu, tlustych kotow i lokalnego ajatollacha. Pierwszym darem byl elektryczny autobus dla Kosciola, pare dni po tym jak ogloszono, ze fundacja ma wspierac lokalne inicjatywy.

Gość02.09.2019 14:00

Fundacja jsw na naszą młodzież nie ma natomiast 5000 tysięcy wydawać na boku na gadżety tu i tam z napisem jsw to jest pewne sklepiki handluja tymi gadżetami dziwne

To sem ja02.09.2019 12:22

Nienawidzę propagandy Owsiaka.
Ale panowie z JSW:
1. Na pierwszym miejscu górnicy i płynność finansowa firmy;
2. Dopiero gdy tam wszystko gra, można pomagać. Ale jak pomagamy, to się tym nie chełpimy! (jak "autorytet" Owsiak).
Swoją drogą słyszałem, że klub taneczny z J-bia nie mógł się doprosić paru groszy na dresy (z logo JSW) aby reprezentować w zawodach nasze miasto. Za to takie dresy miał klub z... Wodzisławia...
Co za przypadek...

Pokaż wszystkie opinie (14)