Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 września 2019

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia
fot. kb / jastrzebieonline.pl

W tym roku przypada 39. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego - jednego z trzech, które złamały monopol wszechwładzy komunistycznej. 3 września 1980 roku został podpisany dokument kończący strajk w KWK Manifest Lipcowy.  Jutro odbędą się uroczystości rocznicowe. Swoje przybycie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Porozumienie Jastrzębskie gwarantowało realizację postulatów porozumień szczecińskich i gdańskich oraz wprowadzało wolne soboty i likwidowało czterobrygadowy system pracy.

- Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. księdza Jerzego Popiełuszki. Po mszy uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik Porozumienia Jastrzębskiego, gdzie przedstawiciele władz państwowych oraz reprezentanci krajowych i regionalnych struktur związku złożą wiązanki kwiatów - informuje Śląsko-Dąbrowska "Solidarność". 

O godzinie 13.00 w restauracji Impal Polska w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się spotkanie z udziałem uczestników strajków z 1980 roku. 

Raczej nie ma co liczyć na przyjazd  prezydenta RP Andrzeja Dudy  z powodu wizyty wiceprezydenta USA w Polsce. Do Jastrzębia przybędzie premier Mateusz Morawiecki.  Będą również członkowie rządu. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczne stężenie metanu na "Zofiówce" Niebezpieczne stężenie metanu na "Zofiówce"

Jaka jest cena życia górnika? Jaka jest cena życia górnika?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Piotr z Bobrek-Centrum 07.11.2019 0:24

Mario ty ciulu dawaj do przodka na grp 2 do żelaza ty kutasie to pogadamy a śniadanie lepiej zjedz w domu

Mario03.09.2019 12:46

co Wy tu wypisujecie za bzdety! Robiłem na Kopalni i PL i w CZ na ścianach i wiem o co tam chodzi! ,Mój szwagier robi,moi koledzy robią ... Wiadomo niebezpieczna praca!!! ....i tylko TYLE!!!!! Ci górnicy ,co tak "pyszczą i się "domagają" niech się przeniosa do Czech do Alpexu!!!!!...Tu w PL mają LUXUS!!! nie pracę ...Spotykamy się na piwie ,to opowiadają!!... zjedzie,potem pociąg..czekanie..zanim dojedzie do ściany ,potem odpoczynek pod ociosem.,pierdolenie,sznupanie,kanapeczki...a potem w końcu trzeba coś zrobić ,więc kombajn raz przejedzie-w zależności od długości ściany,zrobią przekładki,sekcyjny..on to już wogóle jest tak zmasakrowany psychicznie i fizycznie,że musi na "czterech" pod szyb iść!,po przekładce znowu sznupanie,śmiechy,chichy,kanapeczki i szybciutko na taśmy pod szyb na "wcześniejszy" wyjazd...( czyli 2 godziny pracy!!!!!). i potem drą ryje że 8,9 tysi to za mało ! i jeszcze narzeka ,że zapisał go kierownik na sobotę,czy niedzielę... wiem co się robi w soboty i niedziele!!! tam się już kompletnie nic nie robi!!!!!!!! a dniówka PODWÓJNA!!!!!

maro03.09.2019 11:20

Ryl...tobie metan już całkowicie mózg zlasował...o ile go miałeś w ogóle trollu peowski !!!

Lokator 03.09.2019 7:53

Brak mi słów na wasze idiotyczne wpisy dlaczego ublyzacie górnikom co sa oni winni troszkę szacunku dla tych ludzi ciezko pracujących ,nie macie wstydu za grosz wypisując brednie pod adresem górników .

do Ryl02.09.2019 20:10

Wystarczy, że ciebie na widłach podawali do chrztu.

schetyn kretyn02.09.2019 19:47

Widzę, że peowski troll został wypuszczony z "pełowskiej" klatki i napisał już połowę komentarzy.

Ryl02.09.2019 19:04

Na widlach go wyniesc. I kolfami pogonic !

Pokaż wszystkie opinie (37)