Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
2 września 2019

I zaczęła się szkoła

  • I zaczęła się szkoła
  • I zaczęła się szkoła
  • I zaczęła się szkoła
  • I zaczęła się szkoła
Więcej zdjęć:
fot. kb /jastrzebieonline

Ponad 13 tys. przedszkolaków i uczniów rozpoczęło dziś w jastrzębskich placówkach nowy rok szkolny 2019/2020. Także w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego uroczyście zainaugurowano naukę.

Już przed godziną 9:00 przed aulą Zespołu Szkół nr 2 można było zauważyć nowych uczniów „Korfantego”. Z niecierpliwością, ale też ciekawością oczekiwali pierwszych chwil w szkole.

- Nie czuję jakiegoś strachu przed nową szkołą. Będę się tutaj uczyć wraz ze swoimi znajomymi, którzy również tutaj zostali przyjęci. Jak będzie? Mam nadzieję, że dobrze - dzieliła się wrażeniami tuż przed akademią jedną z uczennic Liceum Ogólnokształcącego nr 2.

Podczas akademii nowo przyjęci uczniowie mogli przekonać się, co ich czeka w „Korfantym”.

- Mamy powody do radości. Pierwszym z nich jest to, że możemy dzisiaj w wolnym kraju rozpocząć nowy rok szkolny. Jesteście tutaj, w szkole, która od dzisiaj będzie waszą szkołą. Życzę wam, aby nauka była nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością, aby chciało się wam podjąć ten trud - mówiła podczas akademii dyrektor Ewa Mentel.

Zespół Szkół nr 2, tak jak wszystkie szkoły średnie w Polsce, przyjął w swoje mury tak zwany podwójny rocznik. Uczniów kontynuujących naukę po szkole gimnazjalnej i podstawowej. W „Dwójce” udało się tak skonstruować plan lekcji, aby młodzież nie uczyła się do późnego wieczora. Ostatnie lekcje kończą się najpóźniej o 15:50.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze

Nauka jak gra, która nigdy się nie kończy? Nauka jak gra, która nigdy się nie kończy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość04.09.2019 0:17

To kiedy ten strajk?

do Gość Dziś o 11:3903.09.2019 12:12

Nie szło ci w szkole. Jesteś za mało rozgarnięty, to popierasz prostactwo nie zdając sobie sprawy co robisz.
Nie myśl, ale działaj z dużym umiarem. Potrzebni są tacy jak ty do zbierania śmieci po tak samo rozwiniętych jak ty. Zajmij się tym. Będziemy mieli z ciebie pożytek. Teraz sprowadzasz nieszczęście.

Gość03.09.2019 11:39

Kiedy strajk belfrów? W okolicach wyborów?

Gość03.09.2019 9:22

I po wakacjach

zeby03.09.2019 8:41

Do gośc. Jaką prace Ci zabrał pis?Jest dużo ogłoszeń z ofertami pracy, tylko nieudacznikom niechce sie wstawac do roboty,lepiej ponarzekac.

Paraon03.09.2019 7:30

Uczyć się dzieci i uciekać z tej upadającej osady górniczej

gość02.09.2019 20:49

Wolnym kraju jak sprzed 1989r.

Pokaż wszystkie opinie (10)