Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
Michał Woś
3 września 2019

Badania medyczne przeprowadzono w jarze

Badania medyczne przeprowadzono w jarze
fot. WSS 2

Mieszkańcy licznie przybyli do Jaru Południowego, aby w niedzielę wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich.

Niedzielny festyn zdrowia zorganizowany przez jastrzębski magistrat zgromadził  w Jarze Południowym niemałe grono mieszkańców. Jak co roku, mogli oni skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich. Wszystko to mogło odbyć się dzięki udziałowi zakładów opieki zdrowotnej oraz jastrzębskiemu szpitalu wojewódzkiemu.

- Naszego szpitala nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu! Oddział okulistyki przygotował stanowisko do pomiaru  ciśnienia  wewnątrzgałkowego, gdzie lekarze przebadali wielu chętnych zadbać o swój wzrok mieszkańców regionu. Panie pielęgniarki na co dzień pracujące w poradni podstawowej opieki zdrowotnej zachęcały do złożenia deklaracji wyboru naszego lekarza rodzinnego, wykonywały pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru. W trakcie wykonywania badań profilaktycznych cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego reprezentacja oddziału gastrologiczno-wewnętrznego informowała o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych. Swój udział miały również panie z oddziału rehabilitacyjnego oferując pokaz ćwiczeń - mówi Marcelina Kowalska, rzeczniczka szpitala.

Być może niedzielny festyn zachęci mieszkańców nie tylko do leczenia chorób, które już mają miejsce, ale również do profilaktyki, zmiany stylu życia na zdrowy i dbania o swoją kondycję zanim przyjdzie położyć się na łóżku szpitalnym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocyklistki na jastrzębskiej pediatrii Motocyklistki na jastrzębskiej pediatrii

Szpital dla dzieci uratowany Szpital dla dzieci uratowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość03.09.2019 21:27

W szpitalu nie leczą bo nie ma lekarzy to zamknąć i zwolnić reszte. Niech siedzą w jarze i leczą.

TV Kaból i osad gurniczy03.09.2019 13:39

W tym jarze południowym można na stałe zorganizować polowy szpital wraz z hospicjum. Z przerwami wszak na comiesięczne targi rozmaitości. Jaka ta cała upadająca osada górnicza, taka służba zdrowia i medycyna. Amen.

Gość03.09.2019 8:49

I jak zdrówko?