Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
Wesele w Dąbrówce
3 września 2019

Badania medyczne przeprowadzono w jarze

Badania medyczne przeprowadzono w jarze
fot. WSS 2

Mieszkańcy licznie przybyli do Jaru Południowego, aby w niedzielę wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich.

Niedzielny festyn zdrowia zorganizowany przez jastrzębski magistrat zgromadził  w Jarze Południowym niemałe grono mieszkańców. Jak co roku, mogli oni skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich. Wszystko to mogło odbyć się dzięki udziałowi zakładów opieki zdrowotnej oraz jastrzębskiemu szpitalu wojewódzkiemu.

- Naszego szpitala nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu! Oddział okulistyki przygotował stanowisko do pomiaru  ciśnienia  wewnątrzgałkowego, gdzie lekarze przebadali wielu chętnych zadbać o swój wzrok mieszkańców regionu. Panie pielęgniarki na co dzień pracujące w poradni podstawowej opieki zdrowotnej zachęcały do złożenia deklaracji wyboru naszego lekarza rodzinnego, wykonywały pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru. W trakcie wykonywania badań profilaktycznych cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego reprezentacja oddziału gastrologiczno-wewnętrznego informowała o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych. Swój udział miały również panie z oddziału rehabilitacyjnego oferując pokaz ćwiczeń - mówi Marcelina Kowalska, rzeczniczka szpitala.

Być może niedzielny festyn zachęci mieszkańców nie tylko do leczenia chorób, które już mają miejsce, ale również do profilaktyki, zmiany stylu życia na zdrowy i dbania o swoją kondycję zanim przyjdzie położyć się na łóżku szpitalnym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski szpital nie jest już covidowy.  Wznawiają zabiegi Jastrzębski szpital nie jest już covidowy. Wznawiają zabiegi

Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu Kontrola rozruszników serca w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość03.09.2019 21:27

W szpitalu nie leczą bo nie ma lekarzy to zamknąć i zwolnić reszte. Niech siedzą w jarze i leczą.

TV Kaból i osad gurniczy03.09.2019 13:39

W tym jarze południowym można na stałe zorganizować polowy szpital wraz z hospicjum. Z przerwami wszak na comiesięczne targi rozmaitości. Jaka ta cała upadająca osada górnicza, taka służba zdrowia i medycyna. Amen.

Gość03.09.2019 8:49

I jak zdrówko?