Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
5 września 2019

Wątpliwa ozdoba miasta - samochodowe wraki

Wątpliwa ozdoba miasta - samochodowe wraki
fot. pixabay

Stare, niepotrzebne wraki samochodów od lat są problemem. Najczęściej są pozostawiane na ulicach i zaśmiecają miasto. Właściciele nie kwapią się, aby je usnąć.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela lub posiadacza. Co istotne, przytoczony przepis obowiązuje tylko na drodze publicznej bądź w strefie ruchu lub zamieszkania. Czy dany pojazd ostatecznie może zostać usunięty, decyduje funkcjonariusz podejmujący działania na miejscu.

- Należy zaznaczyć, iż przy tego rodzaju interwencjach niezbędne jest ustalenie właściciela pojazdu, co sami zainteresowani w niektórych przypadkach starają się utrudnić poprzez usunięcie/zatarcie cech identyfikacyjnych pojazdu. Takie działania najczęściej przedłużają czynności, jednak jak pokazuje praktyka, ostatecznie mundurowi trafiają do właściwych osób. W minionych dniach strażnicy podjęli czynności zmierzające do ustalenia właścicieli i usunięcia pojazdów porzuconych przy ul. Rozwojowej i ul. Wyzwolenia. Dotychczasowe działania pozwalają stwierdzić, iż obydwa wraki w najbliższych dniach znikną z obecnie zajmowanych miejsc - informuje Straż Miejska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rajd Śląska w sobotę w Jastrzębiu. Zamkną drogi Rajd Śląska w sobotę w Jastrzębiu. Zamkną drogi

W Jastrzębiu są niskie ceny za wywóz śmieci W Jastrzębiu są niskie ceny za wywóz śmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Gość06.09.2019 15:30

Wrocławska 1 stoi zarośniety fioletowy samochód koło apteki na harcerskiej też stoi w połowie rozebrany za Tesco na parkingu też stoi złom zajmują niepotrzebnie miejsca parkingowe z którymi i tak jest bardzo ciężko

8 lat06.09.2019 10:48

Ul. Wrzosowa 16-26 na przeciwko bloku stoi fiat Siena, 8 lat gnije i zajmuje miejsce. Jest to droga publiczna - dojazd do żłobka

Do tik tak06.09.2019 10:46

Jeśli zlomujesz auto, firmy które skupują stare auta sami podjezdzaja i zabierają auto na lawete.

Kazik05.09.2019 22:38

Jak to możliwe, że pojazdy niewyrejestrowane stoją latami na ulicach? W Polsce nie można wg prawa wyrejestrowac auta będąc w jego posiadaniu pomijając złomowanie( a na to można załatwić kwit)

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z wysokości kar za brak ciągłości OC.

Typ05.09.2019 22:37

Na małopolskiej niebieska vitara...

Gość05.09.2019 21:00

Miodowa- zielone Punto, parking za USC jakiś bordowy złom też roślinnością zarasta...

...05.09.2019 19:32

Na Beskidzkiej też stoją od kilku lat dwa auta... Ino miejsce zajmują

franek05.09.2019 19:08

armii krajowej 84 honda bez ubezpieczenia stoi z 4 lata

Anna05.09.2019 18:38

Przy przechodni na ul. Harcerskiej, od 5-6 lat stoi samochód, na zielonogórskich rejestracjach. Nikt się tym nie zajmuje, a na brak miejsc parkingowych narzekają a ten właśnie takie miejsce zajmuje.

kudłaty okularnik05.09.2019 18:09

armii krajowej 84 stoi honda sjz-44X9 nie ubezpieczona kilka lat i zajmuje parking

Pokaż wszystkie opinie (16)