Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
9 września 2019

Jak rozwinąć przedsiębiorczość w Jastrzębiu?

Jak rozwinąć przedsiębiorczość w Jastrzębiu?
fot. UM Jastrzębie

Tematyce rozwoju przedsiębiorczości oraz promocji kształcenia zawodowego było poświęcone pierwsze posiedzenie nowej Jastrzębskiej Rady Biznesu powołanej przez prezydent Annę Hetman.

Wśród tematów poruszanych podczas piątkowego spotkania znalazły się między innymi sprawy związane z otwartością Urzędu Miasta na działania przedsiębiorców, współpraca z firmami w kontekście promocji gospodarczej, a także udział środowiska gospodarczego w przygotowaniu strategii Jastrzębia-Zdroju na kolejne lata.

Dyskutowano także o rozwoju rynku pracy i wzmocnieniu działających na terenie Jastrzębia-Zdroju przedsiębiorców szczególnie w kontekście promocji kształcenia zawodowego.

Prezydent miasta podkreśliła kluczową rolę jastrzębskich firm w kształtowaniu wizerunku Jastrzębia-Zdroju i tworzeniu pozytywnego klimatu inwestycyjnego. Wszyscy zgromadzeni jednogłośnie stwierdzili, że priorytetem są działania zmierzające do zatrzymania młodych ludzi w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Akademia Biznesu, czyli jak prowadzić firmę? Jastrzębska Akademia Biznesu, czyli jak prowadzić firmę?

Międzynarodowe śniadanie biznesowe Międzynarodowe śniadanie biznesowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
gość24.01.2020 12:47

czy pani Hetman wyjkonała już wszystkie zapisy ujęte w StrATEGII rOZWOJU mIASTA? NIE nie wykonała więc po co tworzyć kolejne, marnować czas i papier? Czy nadal chodzi o focię. Czy nie szkoda aparatów na ten cel i czasu osoby na wykonanie?

Gość11.09.2019 5:15

@GW

Poryty beret.

Gość10.09.2019 20:58

Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: Rozwijając przedsiębiorczość w Jastrzębiu najlepiej się od razu zwarzyć.

Gość10.09.2019 13:44

Zamiast debatowac czas działać.

Radio Teheran10.09.2019 11:43

Rada obraduje w pięknej salce katechetycznej. Pani Prezydent piękny ołtarzyk przygotowała.

Gość10.09.2019 6:25

@GW

Ładnie opisałeś, jak to wygląda w Niemczech. Może tak dla porównania napisz jeszcze jak to jest w Bangladeszu

Radio Teheran09.09.2019 23:08

A jaką aktywność wykazała stara rada poza powołaniem się?

GW09.09.2019 20:21

Polska: Spotkanie na którym się DYSKUTUJE (sic!) w kwestii rozwoju przedsiębiorczości. Efekt rozmów - brak. Może znajdzie się kolejny lokal 30 m2, który wynajmą za 1 zł. Możliwość skorzystania z ok. 20k PLN (pod warunkiem żyrantów / weksla) środków ściśle obwarowanych kosztowo.
Niemcy: Rozwój przedsiębiorczości: Federalne środki pomocowe na zakładanie nowych firm - do 3 mln ? (praktycznie tylko na bazie biznesplanu), długoterminowe pożyczki - 2-5 mln ? w zależności od landu i typu projektu, pomoc publiczna dla MSP realizowana w formach: wspierania zakładania nowych przedsiębiorstw, wspierania inwestycji, wspierania ochrony i poprawy środowiska naturalnego, udzielania poręczeń kredytowych, wspierania działań wystawienniczych i eksportowych, wspierania szkoleń i dokształcania zawodowego, wspierania rozwoju zatrudnienia, wspierania badań i rozwoju.
Już nie będę wymieniał dalej... bo wiadomo, że w Polsce jest jak w lesie.

Stanislaw paluch09.09.2019 16:49

Akurat przechodzili tamtedy. Z tragarzami? Z tragarzami. Bardzo cie polubilem Rysiu.

Gość09.09.2019 15:46

@Ilu?

"Dwóch ich tam przyszło?"

Przechodzili nieopodal, a że akurat padało...

Pokaż wszystkie opinie (15)