Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
10 września 2019

Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania

Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania
fot. kb /jastrzebieonline

Rekordowe zainteresowanie Jastrzębskim Systemem Rowerów Miejskich „JASkółka”. Przez pierwsze 5 dni września, w systemie zarejestrowano niemal 1100 wypożyczeń jednośladów. Przez cały okres funkcjonowania w mieście „JASkółek” to już ponad 22 tysiące.

Odległość, jaką pokonali mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przy pomocy JSRM, to ponad 65 tysięcy kilometrów. To mniej więcej tyle ile wynosi półtora długości równika, zatem użytkownicy systemu pokonali już dystans potrzebny do okrążenia planety i są w połowie drugiego okrążenia.

Warto przypomnieć, że we wrześniu jastrzębianie mogą uczestniczyć w rywalizacji rowerowej między miastami. Służy do tego darmowa rywalizacja Rowerowa Stolica Polski.

 - Jeśli jeździsz rekreacyjnie na rowerze i jesteś posiadaczem telefonu komórkowego, będziesz mógł wziąć udział w rywalizacji. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta - wyjaśnia rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Deszcz zaszkodził Żelaznemu Szlakowi Rowerowemu Deszcz zaszkodził Żelaznemu Szlakowi Rowerowemu

Rowerów miejskich nie będzie w tym roku Rowerów miejskich nie będzie w tym roku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość12.09.2019 6:04

@grzegorz

"Jedna z lepszych decyzji władz miasta."

A znasz jeszcze jakieś? Właściwie to każda, nawet ta, przede wszystkim ta, jest jak zwykle do bani za grubą kasę

Gość11.09.2019 20:56

Wszystko fajnie, tylko szkoda, że rowerów z fotelikami zostały 2 sztuki bo reszta te foteliki miała rozp...adnięte...
Połowa tych rowerów wygląda jakby się z TIR-em spotkała, bo dasz ludziom coś, to znajdą się tacy co to rozpieprzą.

grzegorz10.09.2019 22:24

Jedna z lepszych decyzji władz miasta. Brawo.

maziizam10.09.2019 20:35

Każdego mieszkańca Jastrzębia stać na własny rower jaki chce, nie potrzebuje większych podatków, żeby potem mu miasto wypożyczyło rower.
Zastanawiam się ile urzędnicy wyższej rangi w Jastrzębiu mają prezentów od firmy wypożyczającej te rowery?
Miasto powinno zajmować się konkretami ,a nie głupotami jak np infrastrukturą: wiadukty, mosty, drogi transport publiczny itd. - niestety jest odwrotnie.

@Techeran10.09.2019 19:20

Złotówka z kilometr? Optymista z Ciebie. Myślę że coś ok. 10 zł.

Radio Teheran10.09.2019 16:24

Każdy przejechany kilometr pojedynczego roweru kosztuje miasto minimum złotówkę. Tyle kosztuje wypożyczenie samochodu osobowego, jeśli robi to człowiek, nie urzędnik.

gość10.09.2019 11:45

Ile Budżet Miasta płaci za wypożyczenie rowerów na miesiąc? Na jaki okres zostały wypożyczone. Przeznaczono na ten cel pieniądze publiczne pieniądze publiczne więc jest to informacja jawna i należy podać ją do publicznej wiadomości Podatnikom, a nie nawijać makaronu na uszy, że jest tak pięknie i wspaniale.

Gość10.09.2019 10:27

Proponuję zrezygnować z MZK. Za te milionowe dotacje kupić rowery, rozdać je Mieszkańcom i będzie OK. Nie będziemy utrzymywać rzeszy biurokratów a mIeszkańcy będa zdrowi. Portalowi odejdzie jeden temat do bajeru, który wraca jak bumerang. Za działalność pomysłodawców i wykonawców wystapić o wyróżnienie do PrezydentA RP i ministra administracji za bardzo droga promocję.

Gość10.09.2019 10:26

A ile miasto płaci za te rowery przez sezon? I ile to wychodzi za jedno wypożyczenie? Taniej wyjdzie taxi.

Gość10.09.2019 9:50

Gratki, 220 wypozyczeń w ciągu dnia. Nalezy Mieszkańcom przyznac nagrody wszystkie mozliwe leżące w gestii prezydenta miasta, przedsiebiocy też. Ponadto docenić świadomość uczestników i napisać ze wszystkich mediach, począwszy od wyborczej itd.!!! Jesteście wszyscy super i niezastąpieni. Dlaczego az tyle płacimy za wasze za wasze syzyfowe prace???

Pokaż wszystkie opinie (13)