Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
10 września 2019

Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania

Jastrzębskie rowery biją rekordy użytkowania
fot. kb /jastrzebieonline

Rekordowe zainteresowanie Jastrzębskim Systemem Rowerów Miejskich „JASkółka”. Przez pierwsze 5 dni września, w systemie zarejestrowano niemal 1100 wypożyczeń jednośladów. Przez cały okres funkcjonowania w mieście „JASkółek” to już ponad 22 tysiące.

Odległość, jaką pokonali mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju przy pomocy JSRM, to ponad 65 tysięcy kilometrów. To mniej więcej tyle ile wynosi półtora długości równika, zatem użytkownicy systemu pokonali już dystans potrzebny do okrążenia planety i są w połowie drugiego okrążenia.

Warto przypomnieć, że we wrześniu jastrzębianie mogą uczestniczyć w rywalizacji rowerowej między miastami. Służy do tego darmowa rywalizacja Rowerowa Stolica Polski.

 - Jeśli jeździsz rekreacyjnie na rowerze i jesteś posiadaczem telefonu komórkowego, będziesz mógł wziąć udział w rywalizacji. Wystarczy pobrać darmową aplikację Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego przez siebie miasta - wyjaśnia rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja namierzyła Czechów kradnących rowery Policja namierzyła Czechów kradnących rowery

Jastrzębie Rowerową Stolicą Polski? 	Jastrzębie Rowerową Stolicą Polski?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość12.09.2019 6:04

@grzegorz

"Jedna z lepszych decyzji władz miasta."

A znasz jeszcze jakieś? Właściwie to każda, nawet ta, przede wszystkim ta, jest jak zwykle do bani za grubą kasę

Gość11.09.2019 20:56

Wszystko fajnie, tylko szkoda, że rowerów z fotelikami zostały 2 sztuki bo reszta te foteliki miała rozp...adnięte...
Połowa tych rowerów wygląda jakby się z TIR-em spotkała, bo dasz ludziom coś, to znajdą się tacy co to rozpieprzą.

grzegorz10.09.2019 22:24

Jedna z lepszych decyzji władz miasta. Brawo.

maziizam10.09.2019 20:35

Każdego mieszkańca Jastrzębia stać na własny rower jaki chce, nie potrzebuje większych podatków, żeby potem mu miasto wypożyczyło rower.
Zastanawiam się ile urzędnicy wyższej rangi w Jastrzębiu mają prezentów od firmy wypożyczającej te rowery?
Miasto powinno zajmować się konkretami ,a nie głupotami jak np infrastrukturą: wiadukty, mosty, drogi transport publiczny itd. - niestety jest odwrotnie.

@Techeran10.09.2019 19:20

Złotówka z kilometr? Optymista z Ciebie. Myślę że coś ok. 10 zł.

Radio Teheran10.09.2019 16:24

Każdy przejechany kilometr pojedynczego roweru kosztuje miasto minimum złotówkę. Tyle kosztuje wypożyczenie samochodu osobowego, jeśli robi to człowiek, nie urzędnik.

gość10.09.2019 11:45

Ile Budżet Miasta płaci za wypożyczenie rowerów na miesiąc? Na jaki okres zostały wypożyczone. Przeznaczono na ten cel pieniądze publiczne pieniądze publiczne więc jest to informacja jawna i należy podać ją do publicznej wiadomości Podatnikom, a nie nawijać makaronu na uszy, że jest tak pięknie i wspaniale.

Pokaż wszystkie opinie (13)