Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 września 2019

Górnictwo: Pracowici dostaną wyższą wypłatę?

Górnictwo: Pracowici dostaną wyższą wypłatę?
fot. JSW S.A.

O tym, aby uzależnić płace w górnictwie z efektywnością, czyli uzyskiwanymi efektami pracy mówi wiceminister energii Adam Gawęda. Według  niego domaga się tego młodsza część załogi, pracująca w polskich kopalniach.

- Chciałbym, aby w spółkach górniczych doszło do zmian systemu wynagrodzeń i powiązania ich z uzyskiwanymi efektami. To jest kierunek bardzo właściwy. Głównie młoda część załogi bardzo się o to dopomina. Ten kierunek zmian systemu wynagrodzeń jest potrzebny. Podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie organizacji pracy, która również pozwoli na poprawę efektywności - mówił Adam Gwęda, wiceminister energii dla portalu wnp.pl.

Pomysł uzależnienia części wypłaty górniczej od efektów pracy nie jest nowy. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej usiłował wprowadzić go były prezes Jarosław Zagórowski. Jednak, aby to się stało konieczny jest nowy zakładowy układ zbiorowy pracy. Jak na razie nie wiadomo, kiedy JSW będzie mieć taki dokument, nad którym toczyły się rozmowy ze związkami zawodowymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Strata za pierwszy kwartał  to 200 mln zł JSW: Strata za pierwszy kwartał to 200 mln zł

JSW: 2 mld zł na inwestycje JSW: 2 mld zł na inwestycje

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Ubawiony przez ślusarza ????????????15.09.2019 11:54

Wy ślusarze faktycznie się narobicie ????????????
Raz za czas coś naprawicie i źli bo nie pośpią...
Śmiech na sali

Nie zapylony mózg 15.09.2019 10:42

I dlaczego ślusarz w ścianie gdzie ma te same zagrożenia, robi całą dniowke w tych samych warunkach co Górnik jest na każde zawołanie górnika jak on coś śpi...erdoli!! zarabia mniej i to dużo mniej jak Górnik!!?? Pytam dlaczego jak od początku dniówki do końca pracujemy w tych samych warunkach u zagrożeniach!!! To Ślusarze i elektrycy dbają o to aby ściana mogła Fedrowac jak ryl coś śpi...erdoli!!!

Górnik14.09.2019 12:40

Prawda jest taka że przy obecnym stanie załogi przodowy nie ma w czym wybierać.Nie którzy nie widzą sensu starania się bo PO co jak i tak nikogo innego za jego miejsce nie ma ...Określenie 3 lata dołu i 24 lata dołu pomału odchodzi.... nikogo nigdy nie można do siebie porównywać doświadczeniem,gdyż dalej są ludzie którym kopalnia życie uratowała,jak ktoś jest sprytny ma ambicje to chonie wiedzę i na pewno jest bardziej uniwersalny od starego lebra ... u nas na 18 osobową brygadę ścianową mamy 3 sztygarów i żaden nie podejmuje znaczących decyzji hasło ,,zrób jak Ci lepie,,albo jak uważasz to codzienność . Na 18 ludzi 7 idzie na obsługę zostaje 11 do ściany .Przodowy,2 kombajnistów,2 sekcyjnych,2 górna wnęka,3 dolna wnęka ,1 spągo ładowarka za ścianą lub przed. A gdzie roboty uboczne ? Gdzie roboty pomocnicze ? Walenty przed frontem ściany nad i pod ścianą ,SV za ścianą ,Kaszt ,Klejenie ostatnio w modzie klejenie na ruchu.Transport materiału.
Ludzie praca w KWK się zmieniła przez ostatnie parę lat,wie ten co robi ......

Gość12.09.2019 13:46

@gość

"Dlaczego górnik ma utrzymywać takie rzesze zbędnych pracowników?"

Bo im się to należało.

Bolek12.09.2019 8:39

Cofnąć darmozjadów związki zawodowe, sieją ferment a tylko patrzą swego taka prawda.Posegregować to wszystko Ci co zapierd......ą dać im emeryturę po 25 latach a reszta po 35 tak jak było.Wtedy sie zobaczy komu chce się robić a komu siedzieć

Grzegorz 12.09.2019 1:55

Foto z PG Silesia z stacji S11

Do Olo 8911.09.2019 22:37

Poczytaj jeszcze raz co napisałeś bo chyba sam tego nie rozumiesz.

Ja11.09.2019 22:36

Kolejne durne decyzje.

emeryt z g 411.09.2019 21:47

W latach 80 tych na Pniowku pracowalem na scianie ktora mielismy w AJENCJI szesc miesiecy bylo ok a puzniej chodzilismy zlom zbierac po calej kopalni

gość11.09.2019 21:43

Górnicy nie mogą odpowiadać za durne decyzję swoich przełozonych!!! Porządki zacząć od biurowców i najlepiej od góry

Pokaż wszystkie opinie (49)