OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
OBI - Billboard
11 września 2019

25 września otworzą nową kopalnię

25 września otworzą nową kopalnię
fot. JSW S.A.

Na dzień 25 września zaplanowano oficjalne otwarcie nowej kopalni „Bzie-Dębina”. Pierwszego węgla należy spodziewać się za 2-3 lata.

- 25 września będziemy oficjalnie otwierali kopalnię Bzie-Dębina - wydzieliliśmy ją ze struktur kopalni zespolonej (Borynia-Zofiówka-Jastrzębie) i ona formalnie zacznie funkcjonować, jako osobny byt - powiedział we wtorek PAP Włodzimierz Hereźniak, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Pierwszego węgla wydobytego z tej kopalni można spodziewać się za 2-3 lata.

Do pracy w kopalni „Bzie-Dębina” skierowano już sześć brygad górników. Przenoszeni zostaną tam następni pracownicy. Prace, jakie będą prowadzone w tym zakładzie wydobywczym będą odbywały się zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni. Konieczne jest też wybudowanie drugiego szybu.

Kopalnią w budowie „Bzie-Debina” kieruje dyrekcja w składzie: dyrektor Marian Zmarzły, dyrektor techniczny Wojciech Badaj, dyrektor ekonomiczno-pracowniczy Regina Jaskierska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Premier Morawiecki przyjedzie do Bzia. Otworzy kopalnię w budowie Premier Morawiecki przyjedzie do Bzia. Otworzy kopalnię w budowie

W kopalni można zarobić około 7 tys. zł W kopalni można zarobić około 7 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
gość24.09.2019 19:05

Gdyby nadal rządziło PO-PSL to już dawno nie byłoby kopalń. To0 dzięki obecnie partii rządezącej - PiS - macie pracę i wielkie zarobki. Mam nadzieję, że nasz przedstawiciel z PiS - Pan poseł Grzegorz będzie zaproszony i weźmie udział w uroczystościach.

Ryl z upadającej osady górniczej12.09.2019 16:51

@Bronek

Ale władze Jastrzębia i inne osoby decyzyjne też są spoza miasta, dlatego ich to bynajmniej wcale nie obchodzi.

Gość12.09.2019 14:32

Źle będzie.

Bronek12.09.2019 14:05

Ten szyb, to jest gwóźdź do trumny miasta Jastrzębie. Najpiękniejsze tereny Jastrzebia zapadną się i zostanie księżycowy krajobraz. Żaden inny inwestor nie zainwestuje na szkodach górniczych. Rybnik i Żory nie pozwoliły na fedrunek pod swoimi terenami, a swoich mieszkańcow wysyłają do pracy w Jastrzębiu, aby szkody górnicze powodowali u nas. Także nasze miasto z tego nic nie ma oprócz szkód, bo nawet mieszkańców SJZ nie chcą przyjmować do JSW. BRAWO WŁADZE JASTRZĘBIA, ktore się zgodziły pogrzebać miasto, tym szybem!!!

Gość12.09.2019 13:43

@Henryk

Górnicy rozsiądą się w nowych biurach ZZ, a na dół pojadą ludzie z firm. Wydobytego węgla nie zaksięguje się.

Henryk12.09.2019 11:17

Jestem ciekawy czy gornicy beda tam zjeżdżać na dół i gdzie pojdzie węgiel

Gość12.09.2019 6:08

Otworzą nową kopalnię?

Chyba z tej okazji otworzę flaszkę i wypiję za to. Ale tylko pół litra. Więcej nie dam rady bo samochodem jeżdżę.

Pokaż wszystkie opinie (27)