Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
11 września 2019

25 września otworzą nową kopalnię

25 września otworzą nową kopalnię
fot. JSW S.A.

Na dzień 25 września zaplanowano oficjalne otwarcie nowej kopalni „Bzie-Dębina”. Pierwszego węgla należy spodziewać się za 2-3 lata.

- 25 września będziemy oficjalnie otwierali kopalnię Bzie-Dębina - wydzieliliśmy ją ze struktur kopalni zespolonej (Borynia-Zofiówka-Jastrzębie) i ona formalnie zacznie funkcjonować, jako osobny byt - powiedział we wtorek PAP Włodzimierz Hereźniak, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Pierwszego węgla wydobytego z tej kopalni można spodziewać się za 2-3 lata.

Do pracy w kopalni „Bzie-Dębina” skierowano już sześć brygad górników. Przenoszeni zostaną tam następni pracownicy. Prace, jakie będą prowadzone w tym zakładzie wydobywczym będą odbywały się zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni. Konieczne jest też wybudowanie drugiego szybu.

Kopalnią w budowie „Bzie-Debina” kieruje dyrekcja w składzie: dyrektor Marian Zmarzły, dyrektor techniczny Wojciech Badaj, dyrektor ekonomiczno-pracowniczy Regina Jaskierska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW dojdzie do likwidacji kopalni? Jest połączenie W JSW dojdzie do likwidacji kopalni? Jest połączenie

Cyberatak na kopalnie. Wstrzymano wydobycie Cyberatak na kopalnie. Wstrzymano wydobycie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
gość24.09.2019 19:05

Gdyby nadal rządziło PO-PSL to już dawno nie byłoby kopalń. To0 dzięki obecnie partii rządezącej - PiS - macie pracę i wielkie zarobki. Mam nadzieję, że nasz przedstawiciel z PiS - Pan poseł Grzegorz będzie zaproszony i weźmie udział w uroczystościach.

Ryl z upadającej osady górniczej12.09.2019 16:51

@Bronek

Ale władze Jastrzębia i inne osoby decyzyjne też są spoza miasta, dlatego ich to bynajmniej wcale nie obchodzi.

Gość12.09.2019 14:32

Źle będzie.

Bronek12.09.2019 14:05

Ten szyb, to jest gwóźdź do trumny miasta Jastrzębie. Najpiękniejsze tereny Jastrzebia zapadną się i zostanie księżycowy krajobraz. Żaden inny inwestor nie zainwestuje na szkodach górniczych. Rybnik i Żory nie pozwoliły na fedrunek pod swoimi terenami, a swoich mieszkańcow wysyłają do pracy w Jastrzębiu, aby szkody górnicze powodowali u nas. Także nasze miasto z tego nic nie ma oprócz szkód, bo nawet mieszkańców SJZ nie chcą przyjmować do JSW. BRAWO WŁADZE JASTRZĘBIA, ktore się zgodziły pogrzebać miasto, tym szybem!!!

Gość12.09.2019 13:43

@Henryk

Górnicy rozsiądą się w nowych biurach ZZ, a na dół pojadą ludzie z firm. Wydobytego węgla nie zaksięguje się.

Henryk12.09.2019 11:17

Jestem ciekawy czy gornicy beda tam zjeżdżać na dół i gdzie pojdzie węgiel

Gość12.09.2019 6:08

Otworzą nową kopalnię?

Chyba z tej okazji otworzę flaszkę i wypiję za to. Ale tylko pół litra. Więcej nie dam rady bo samochodem jeżdżę.

Pokaż wszystkie opinie (27)