Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 września 2019

Bez prawa jazdy pędził al. Jana Pawła II

Bez prawa jazdy pędził al. Jana Pawła II
fot. KMP Jastrzebie

Stracił prawo jazdy za szybką jazdę i mimo to kierował samochodem.Przekroczył dozwoloną prędkość kierowania pojazdem o ponad 50 km. Został zatrzymany przez patrol drogówki. 

We wtorek policjanci jastrzębskiej drogówki około godziny 16.35 w trakcie posterunku na al. Jana Pawła II, zatrzymali do kontroli drogowej samochód volvo, który poruszał się z prędkością 84 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywała prędkość 50 km/h.

- W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna okazał mundurowym, dowód osobisty tłumacząc, że nie ma prawa jazdy, gdyż już wcześniej je stracił. Stróże prawa potwierdzili w systemie, iż 17 czerwca 2019 roku uprawnienia zostały zatrzymane, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierujący został poinformowany, że okres zakazu zostanie przedłużony o kolejne 3 miesiące -  mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Przepis mówi, że jeżeli dana osoba kierowała pojazdem pomimo wydanej decyzji administracyjnej albo, gdy wcześniej prawo jazdy zostało zatrzymane za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, w terenie zabudowanym podczas kontroli drogowej, okres administracyjnego zatrzymania prawa jazdy zostaje wydłużony do 6 miesięcy.

Kolejny raz policjanci apelują o rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając, na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda niesie za sobą szereg zagrożeń. Zanim wsiądziemy, za kółko zastanówmy się, czy warto tak się spieszyć. Dlatego im więcej rozwagi za kierownicą, tym mniej ofiar na drodze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów Rodzinny oprawca zatrzymany. Atakował policjantów

Uciekał przed policją z bronią maszynową [video] Uciekał przed policją z bronią maszynową [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Lokator12.09.2019 21:38

Koło gwarka będzie Dębina 2

my musimy karać12.09.2019 17:46

Przepisy, jak widać są zbyt liberalne. Dlaczego nie ma przepadku pojazdu, a jak nie należał do przestępcy to musi takie pojazd wykupić z dwukrotną ceną jego wartości i oddać pieniądze właścicielowi.

KAZ12.09.2019 17:33

Co to za śmietnik na Al. Piłsudskiego?

Ja12.09.2019 17:23

Jakiś nowy inwestor w mieście? Niech Pani prezydent uświadomi mieszkańców co autor miał na myśli? Żenady ciąg dalszy!!

Gość12.09.2019 14:29

Co za bezbożnik. Pędzić po JP2...

???12.09.2019 14:16

Dlaczego na Alei Pilsudskiego przy Gwarku jest gora smieci?

Gość12.09.2019 11:16

Przynajmniej mandatu nie dostał bo nie miał uprawnień

Prawdomowny12.09.2019 10:10

Zatrzymali faceta za zbyt szybka jazdę i przedłużyli mu zakaz prowadzenia pojazdów, który już na nim ciążył za to samo wykroczenie. Co za bzdura.

Gość12.09.2019 9:01

Jak widać karanie nie pomogło.

Mieszkaniec12.09.2019 8:31

Zobaczcie co się dzieje po zmroku na Piłsuckiego rajdy sobie robią przed przejściem dla pieszych jak kogoś trafią to żadnych szans no przeżycie niech karają i te auta po tuningu strzelają jak armaty

Pokaż wszystkie opinie (14)