Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
13 września 2019

Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze

Szkoła w przebudowie. Będzie odporna na szkody górnicze

Na dachu sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 zainstalowane są już panele fotowoltaiczne. Wcześniej dach został odpowiednio wzmocniony.

- W części głównej wykonawca - Przedsiębiorstwo Budowlane „CZĘSTOBUD”, które wygrało przetarg – przystąpił do zabezpieczania obiektu na wpływy projektowanej eksploatacji górniczej. Trwa też budowa budynku, w którym znajdować będzie się kotłowania - informuje rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

W kolejnych miesiącach szkoła zostanie kompleksowo przebudowana, a teren wokół niej zagospodarowany. Uczniowie powrócą tutaj w następnym roku szkolnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy sprzęt w "Korfantym" Nowy sprzęt w "Korfantym"

Szkoła otrzymała złom w darze Szkoła otrzymała złom w darze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość16.09.2019 7:44

Za szkody górnicze w tej upadającej osadzie górniczej powinny być odpowiedzialni ryle. A nie tak, jak jest teraz. Przyjeżdżają z okolicznych wiosek i gmin swoimi Matzami i szybciutko na emeryturę. A szkody pozostają u nas.

Gość13.09.2019 21:19

Głośno o szkole w Ruptawej i w Szerokiej. A co z 1 na Pszczyńskiej bo cisza?

Gość13.09.2019 14:57

Najlepiej na takich szkoda h górniczych to bunkry budować. Jsw powinno płacić za te remonty szkół

Do Marek13.09.2019 13:58

W Ruptawie nie ma chodników i się nie zawalą!!!?

erwin13.09.2019 12:48

Możecie wzmacniać ile chcecie a szkoła i tak się cała zapadnie razem z otaczającym ją terenem i tyle w temacie .

Gość13.09.2019 9:31

Pilnie sprzedam nowy dom położony w dzielnicy Bzie niedaleko otwieranej właśnie kopalni Dębina.

Szukam kupca z powodu... ten tego... pilnego wyjazdu, o! Tak właśnie, muszę wyjechać. Nie chcę, ale musze.

Marek13.09.2019 8:33

Łał, ale się cieszę, coś niesamowite jaka ta rylownia jest łaskawa. Aż się cisną słowa na k. Cholerne rylownie, dewastują wszystko na swojej drodze. To jest ostatni akord tego miasta przed totalnym upadkiem. Ryle, hałdy, zalewiska i cmentarz, to pozostanie po tym mieście. Nawiasem mówiąc, nie ma zabezpieczeń przed szkodami. Mieszkałem i to jest udręka. Rylownia zawsze będzie wam udowadniać, że albo nie mają pieniędzy, albo to nie ich wina, a standardem jest zwlekanie i robienie łaski, że cokolwiek robią. Więc współczuję wszystkim, którzy pobudowali domy na Ruptawie. Wkrótce będzie obserwować rujnowanie waszych domów, dróg, chodników. Wszystko to zawdzięczacie waszym radnym i byłemu Prezydentowi Janeckiemu. Współczuję.

Pokaż wszystkie opinie (8)