Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°
Wesele w Dąbrówce
13 września 2019

Dostała mandat za handel przed bankiem

Dostała mandat za handel przed bankiem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Często w naszym mieście można spotkać osoby, które rozstawiają stosika handlowe w okolicy przystanków autobusowych, banków, czy innych miejsc uczęszczanych przez jastrzębian. Sprzedaż bez zezwolenia jest niezgodna prawem.

Strażnicy miejscy kontrolują sprzedawców oferujących swoje towary na ulicach. Można prowadzić taką działalność tylko w przypadku posiadania stosownego zezwolenia, wydanego przez właściciela terenu. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z otrzymaniem mandatu.

- Strażnicy miejscy patrolujący centrum miasta po raz kolejny nałożyli mandat karny na handlujących na parkingu w rejonie Małej Galerii przy al. Piłsudskiego. Jest to teren miejski, który nie jest wyznaczony jako miejsce przeznaczone do handlu. Przypominamy, iż podobnych sankcji może spodziewać się osoba wykonująca działalność gospodarczą bez wymaganego zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wpisu do rejestru działalności regulowanej lub bez wymaganej koncesji albo zezwolenia - informuje Straż Miejska w Jastrzębiu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ominął rogatki kolejowe i zapłaci 2 tys. zł Ominął rogatki kolejowe i zapłaci 2 tys. zł

Powiatowa Rada Rynku Pracy zakończyła kadencję Powiatowa Rada Rynku Pracy zakończyła kadencję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
emeryt16.09.2019 8:09

Czekam na mandat dla kandydata na posła z PiS za umieszczanie ulotek w skrzynkach na listy,czy to jest legalne?

Adam15.09.2019 20:31

Przecież oni w dupie mają te mandaty i ich nie płacą ????

Kleryk na estradzie14.09.2019 22:40

W innych miastach stają i handlują na rynku. Dlaczego nie u nas?

Ja14.09.2019 12:13

Jaka starowinka hehe.Typowy handlarz,drugie stoisko było przy piekarni Agata.Ciekawe czy to miejsce parkingowe ma opłacone,zaparkować nie ma gdzie,jak nie taksiarze za eklerkiem,to stary peugeot na skrzynki zajmuje miejsce.

Jolka14.09.2019 2:18

Zlikwidujmy rzesze nierobów Straż Miejska .To marnotrawstwo publicznych pieniędzy .Ci ludzie nie są potrzebni a żyją kosztem podatnika .co robi Straxznik ? Pożytecznego. Nic .

TPW14.09.2019 0:34

A świadkowie Jehowy to co jak stoją ze swoimi stoiskami? Cała ta operacja prowadzi do zysku, wiec mamy znamiona handlu. Stoją z gazetkami, łapią klienta, zapisują go do siebie i płaci. Do czego by się człowiek nie modlił jedno jest pewne, posiadacz elementu sakralnego na biedę nie narzeka hehe

Gość13.09.2019 13:27

A to że praktycznie codziennie banda debilnych kierowców, głównie tępych paniuś, odwiedzając sklep, parkują na przeciwko rossmanna na całej szerokości chodnika to juz straż wiejska nie widzi w ogóle i brak podjęcia interwencji tłumaczy tym że to teren prywatny. Wobec tego kierowcy dostali zezwolenie od właściciela na parkowanie na całej długości i szerokości w/w chodnika ???

parkujący13.09.2019 12:34

Lepiej gdyby się wzięli za karanie kierowców, którzy nie mają uprawnień do parkowania na miejscach dla inwalidów ze specjalną kartą. Również, niemal normą jest, pozostawiania swego samochodu przez kierowców którzy mają kogoś w rodzinie której taka karta się należy, ale jej nie używa. Przepisy wyraźnie mówią, że z auta musi korzystać osoba niepełnosprawna jako kierowca lub pasażer. A musi nim jechać. Na bardzo wielu miejscach parkingowych stoją samochody bez karty lub z kartą osoby, która nie korzysta z tego przywileju. Tacy są niestety "ludzie". Gdy da się oszukać kogoś dla swego marniutkiego zysku, to radością, że oszukali robią to. Może by tak zorganizować taką akcję, co jakiś czas? Nie można przyzwalać na takie oszustwa, bo to niegodne miana człowieka.

Kibic GKS13.09.2019 11:05

Czepiają się jakiejś schorowanej babinki której starcza ledwo na przeżycie.

Gość13.09.2019 10:33

Komu to przeszkadzało?

Miasto przyjazne przedsiębiorcom.

Agness13.09.2019 9:51

Ta kobieta z juz od kilku miesiecy tam handlowala najpierw truskawami a teraz innymi warzywami

Gość13.09.2019 9:28

I to się nazywa podcinanie skrzydeł lokalnej przedsiębiorczości.

Przyczajeni inwestorzy zapoznają się z takimi doniesieniami więc nic dziwnego że nie chcą się u nas ujawniać.

Leszek13.09.2019 9:17

To te nasze urzędasy są ślepe i nie wychodząc z za biurek z tego auta sprzedają towar już przez kilka lat.

Z13.09.2019 8:59

Jaka wysokość mandatu?

Przemko13.09.2019 8:51

Od razu ten pojazd mogli by zabrać, z którego handlują - czarny peugeot. Przecież tam wszystko już z niego wyciekło.