OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
14 września 2019

Uczeń ZS 2 zwycięzcą konkursu gastronomicznego

Uczeń ZS 2 zwycięzcą konkursu gastronomicznego
fot. ZS 2

Uczeń Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego pokazał, że potrawa z ryby, a właściwie z suma, niejedno ma imię. Wygrał konkurs gastronomiczny w Skoczowie.

Konrad Rusin z klasy II „e” Technikum Gastronomicznego okazał się bezkonkurencyjny i zdobył I miejsce na najlepiej przyrządzaną rybę, a dokładnie suma, w konkursie Przyrządzania Potraw z Ryb Słodkowodnych, który odbył się podczas 17. Dni Rybactwa w Skoczowie.

Konrad wykazał się nie lada kunsztem kulinarnym przygotowując suma duszonego w wodzie z kiszonego ogórka z masłem podawanym na plackach z kapusty kiszonej (fuczki) z sosem kurkowo-kaparowym.

- Pomysł przyrządzenia suma w tak niecodzienny sposób wyszedł od Mateusza Wojnara, szefa kuchni Smaki Pasji. Przepis nie był prosty w wykonaniu, jednak Konrad poradził sobie z nim znakomicie - mówi Iwona Wewióra, nauczycielka przygotowująca ucznia do konkursu.

Uczniowie Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół nr 2 są znani z tego, że biorą udział w konkursach kulinarnych i uzyskują w nich czołowe lokaty. Podczas nauki poznają nie tylko kuchnię polską, ale również kuchnie regionalne i innych narodów. Po ukończeniu szkoły są cenionymi kucharzami czy szefami kuchni.

 

ZS2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim

Nauczyciele na szkoleniach językowych Nauczyciele na szkoleniach językowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość16.09.2019 13:46

Dajcie przepis!

Gość16.09.2019 7:40

Uczeń ZS2 zwycięzcą konkursu astronimicznego? A co w tym takiego trudnego, żeby tylko patrzeć w gwiazdy?

Gość16.09.2019 6:51

Super informacja!

Olu15.09.2019 13:16

Brawo!!! Rozwijaj talent i dalej cwicz fach

rowerlaton15.09.2019 12:33

Brawo chłopaku, powodzenia i dalszych sukcesów życzę.

Gość15.09.2019 9:19

Brawo!

mysz15.09.2019 8:48

SUPER ,GRATULACJE.,Jastrzębie ma fantastyczną młodzież.

Pokaż wszystkie opinie (8)