Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
16 września 2019

Miasto pozyskało 3 mln zł na remont

Miasto pozyskało 3 mln zł na remont
fot. UM Jastrzębie

Ponad 3 mln zł dofinansowania pozyskało nasze miasto na przebudowę i rozbudowę ulicy Chlebowej. Pieniądze pochodzą ze środków funduszu dróg samorządowych – województwo śląskie.

Symboliczny czek z rąk wojewody śląskiego, Jarosława Wieczorka, odebrał zastępca prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju, Roman Foksowicz.

- Wartość całego zadania oszacowana została na ponad 6 mln zł, dlatego cieszy fakt, że to przedsięwzięcie będziemy mogli realizować ze znacznym udziałem środków zewnętrznych – podkreśla Roman Foksowicz.

Przebudowany i rozbudowany zostanie ponad 720-metrowy odcinek ulicy Chlebowej od skrzyżowania z ulicą Jagiełły. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg i po wyłonieniu wykonawcy będzie można przystąpić do prac w terenie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie kolejne rondo. Będzie miało 4 wjazdy Powstanie kolejne rondo. Będzie miało 4 wjazdy

Jak się żyje w mieście? Mieszkańcy mówią: średnio Jak się żyje w mieście? Mieszkańcy mówią: średnio

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Mumi 17.09.2019 6:21

Nic wam nie pasuje gdzie kolwiek by nie robili remontu zawsze macie problemy siedzicie w tych zapchanych blokach i pier....... Cie głupoty

Gość17.09.2019 6:04

@Lukasz

Ten odcinek nie jest najczęściej uczęszczany przez mieszkańców, ale przez przyjezdnych, którzy zajmują nam miejsca pracy w JSW. Każdego dnia pchają się SWD, SCI, SPS i potem do domu, a szkody górnicze zostają u nas.

Lukasz16.09.2019 22:01

Powinni remontowc.odcinki ktore sa najczesciej uczeszczane przez mieszkanców . Np ul. Przczynska od.skrzyzowania z aleja P. Do skrzyzowania z ul. rybnicka. A nie droge po której raptem przejedzie kilkadziesiat pojazdow. A nie kilka tys.

Podatnik16.09.2019 17:37

Bo błysku 300m robili na wybory samorządowe, Gajdzikowi do chlewa to samo. Teraz nowe wybory, nowe poparcie i nowa nawierzchnia do firemki sponsorującej miasto. W postaci kubka długopisów i 2 koszulek.
Taka firma o randze międzynarodowej powinna sama sobie zrobić dojazd. Na dodatek niech oznakują sobie dojazd albo zatrudnią kogoś do obsługi CB radia żeby TIRy prowadzić.

Olek16.09.2019 16:42

Ciężarówki prymatu się tam nie mieszczą. Nie dość że firma znana na całą Polskę to daje zarobić minimum. Jeszcze im drogę remontować ?? Że ludzie chcą tam jeszcze pracować przy wolnym rynku.

Gość16.09.2019 14:37

Dwa domy na chlebowej i wielkie larum

Gość16.09.2019 12:49

@mieszkaniec chlebowej

Bądźmy szczerzy... ile milionów ludzi mieszka na Chlebowej?

edward g16.09.2019 11:55

czyżby prezydent zmienił opcję na pis? sciska się w doborowym towarzystwie

mieszkaniec chlebowej16.09.2019 11:46

Tak swoją drogą to nie tylko tiry tamtędy jeżdżą.... ludzie co mieszkają na tej ulicy chyba też zasługują na dobry dojazd.... nie rozumie ludzi którzy uważają, że drogę robią tylko dla prymatu..

Gość16.09.2019 11:03

Świetnie,że będzie dobry dojazd do "Prymatu".Może należałoby pomyśleć o ul. Młyńskiej i dojeździe na cmentarz od ul.Podhalańskiej!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (24)