Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
16 września 2019

"Zastanowić się nad wynagrodzeniami w górnictwie"

"Zastanowić się nad wynagrodzeniami w górnictwie"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dekoniunktura w górnictwie, która wiąże się ze spadkiem cen na nowo wywołuje temat wynagrodzeń w górnictwie. Tym razem prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski zwraca uwagę na powiązanie wydajności pracy z otrzymywanym wynagrodzeniem.

Prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Hndlowej Janusz Olszowski wskazując na to, że pensje górników powinny być powiązane z efektami pracy, powiedział dla portalu wnp.pl, że „napotyka  się ogromny opór materii w tym zakresie”. Za wprowadzeniem takiego rozwiązania mają przemawiać cykle koniunktury i dekoniunktury w górnictwie, które wpływają na znaczne wahania cen węgla.

- Strona społeczna nie za bardzo zdaje sobie sprawę z tego, że mogą przyjść trudne czasy  i wysuwa zbyt wygórowane roszczenia, jeżeli chodzi o wzrost wynagrodzeń w górnictwie - powiedział prezes.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Górnicy umierają pod ziemią Górnicy umierają pod ziemią

"Kto rządzi Polską? Lobby węglowe czy obywatele?" "Kto rządzi Polską? Lobby węglowe czy obywatele?"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
szef19.09.2019 20:22

To osły maja pieniadze teraz 4 lata tłuste kasa sie przelewa drony elektryki innowacje posady dla swoich rodzin sami nadsztygarzy.A potem 2-3 lat niemaja?super to wywalic ich na zbity pysk menadzery z koziej....

ZZ19.09.2019 9:24

Trzeba się było uczyć, a nie w szkołę kamieniami rzucać i teraz wymagać, że dobrobyt się po prostu wam należy.

ryL18.09.2019 17:04

..plecy mnie na%*#ją niezależnie od koniunktury..

mob18.09.2019 11:38

Pan Prezes bierze wynagrodzenie mam nadzieje za efektywność w swojej pracy.

Gość17.09.2019 23:56

górnicy w ciężkich warunkach zarabiają grosze gdyby było to prywatne więcej niż połowa tych lebrów co siedzą na stołkach gówno robią była by wykopana a krocie biorą siedząc przed kompem i grając w pasjansa z nudów sami zauważcie ile tych lebrów idzie na odprawę z rana to jest obłożenie trzech ścian wydobywczych i jaką kase łoją

Monika17.09.2019 18:14

To żart, prawda?

Adam17.09.2019 15:11

Dawno kopalnie powinny być zamknięte które nie rentowne jak coś przynosi same straty to co zrobić górników przebranżowić a węgiel z Mozambiku tańszy kupić

Pokaż wszystkie opinie (25)