Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
16 września 2019

"Zastanowić się nad wynagrodzeniami w górnictwie"

"Zastanowić się nad wynagrodzeniami w górnictwie"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dekoniunktura w górnictwie, która wiąże się ze spadkiem cen na nowo wywołuje temat wynagrodzeń w górnictwie. Tym razem prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski zwraca uwagę na powiązanie wydajności pracy z otrzymywanym wynagrodzeniem.

Prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Hndlowej Janusz Olszowski wskazując na to, że pensje górników powinny być powiązane z efektami pracy, powiedział dla portalu wnp.pl, że „napotyka  się ogromny opór materii w tym zakresie”. Za wprowadzeniem takiego rozwiązania mają przemawiać cykle koniunktury i dekoniunktury w górnictwie, które wpływają na znaczne wahania cen węgla.

- Strona społeczna nie za bardzo zdaje sobie sprawę z tego, że mogą przyjść trudne czasy  i wysuwa zbyt wygórowane roszczenia, jeżeli chodzi o wzrost wynagrodzeń w górnictwie - powiedział prezes.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Morawiecki: "Sytuacja na Śląsku jest pod kontrolą" Morawiecki: "Sytuacja na Śląsku jest pod kontrolą"

Cięcia w górnictwie? Co z JSW? [video] Cięcia w górnictwie? Co z JSW? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
szef19.09.2019 20:22

To osły maja pieniadze teraz 4 lata tłuste kasa sie przelewa drony elektryki innowacje posady dla swoich rodzin sami nadsztygarzy.A potem 2-3 lat niemaja?super to wywalic ich na zbity pysk menadzery z koziej....

ZZ19.09.2019 9:24

Trzeba się było uczyć, a nie w szkołę kamieniami rzucać i teraz wymagać, że dobrobyt się po prostu wam należy.

ryL18.09.2019 17:04

..plecy mnie na%*#ją niezależnie od koniunktury..

mob18.09.2019 11:38

Pan Prezes bierze wynagrodzenie mam nadzieje za efektywność w swojej pracy.

Gość17.09.2019 23:56

górnicy w ciężkich warunkach zarabiają grosze gdyby było to prywatne więcej niż połowa tych lebrów co siedzą na stołkach gówno robią była by wykopana a krocie biorą siedząc przed kompem i grając w pasjansa z nudów sami zauważcie ile tych lebrów idzie na odprawę z rana to jest obłożenie trzech ścian wydobywczych i jaką kase łoją

Monika17.09.2019 18:14

To żart, prawda?

Adam17.09.2019 15:11

Dawno kopalnie powinny być zamknięte które nie rentowne jak coś przynosi same straty to co zrobić górników przebranżowić a węgiel z Mozambiku tańszy kupić

Gość17.09.2019 15:09

Pensja górnika nie jest adekwatna do jego pracy bo górnicy wcale dużo nie zarabiają a z pensji takiego prezesika to można by było opłacić z 10 albo 14 górników. Myśląc skromnie że prezesika dostaje 30000na miesiąc.

Gość17.09.2019 11:34

Górnicy mają za duzo przywilejow, zabrac polowe i niech chwyca sie pracy. Połowa to lebry i ciagle im mało.

Mateusz 17.09.2019 7:54

Hmmm, dlaczego pensja górnika ma być adekwatna do koniunktury w momencie kiedy koniunktura jest w dole? Dlaczego nie było takich pomysłów, gdy cena węgla była wysoka?
PiS rzekomo nas górników uratował przejmując władzę, a teraz podwyższaniem płacy minimalnej, sztucznym wzrostem inflacji skutecznie zabije pensje górnicze.
Dziękujemy.

Pokaż wszystkie opinie (25)