GKS pokonuje Chrobrego Głogów

W meczu 9. Kolejki Fortuna 1 ligi GieKSa pokonuje przy Harcerskiej Chrobrego Głogów 1:0. Złotego gola zdobył w 82. minucie Kamil Adamek, ale kolejnym bohaterem jest także świetnie spisujący się tego dnia w bramce GKS-u Grzegorz Drazik.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a obaj bramkarze nie mieli zbyt wielu okazji do wykazania się. W 11. minucie główkował Benedyczak, lecz Drazik nie miał problemów z obroną. Dziewięć minut później GKS wyszedł z kontrą dwóch na jednego, ale Wróbel zdecydował się na podanie do Żaka, które w polu karnym przeciął obrońca, wybijając piłkę na róg. Po dośrodkowaniu tuż obok słupka głową uderzał Wróbel. Świetną okazję na otworzenie wyniku miał w 38. minucie Skórecki, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przestrzelił z kilku metrów. Szromnik nie dał się zaskoczyć także Bojdysowi w 41. minucie, a w doliczonym czasie gry próbował go zaskoczyć Skórecki, ale uderzył z dystansu wysoko nad poprzeczką.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy świetną okazję zmarnowali goście. Na bramkę GKS-u uderzał Lebedyński, lecz świetną interwencją popisał się Drazik. Kolejne dwie okazje stworzyli sobie gospodarze. Z dystansu nad poprzeczką uderzał Ali, a minutę później obok słupka główkował Żak. W 64. minucie głogowianie ponownie byli bliscy wyjścia na prowadzenie. Tym razem jednak pomógł nam słupek po główce Benedyczaka. Cztery minuty później z kilkunastu metrów uderzał Kozak i ponownie dobrze interweniował Drazik.

Tego dnia ciężko przychodziło jastrzębskim piłkarzom tworzenie klarownych sytuacji bramkowych, ale w 82. minucie w końcu się udało. Wróbel zagrał na czystą pozycję do wprowadzonego wcześniej Kamila Adamka, a ten nie dał szans Szromnikowi. W 89. minucie z dystansu uderzał Norkowski, jednak golkiper Chrobrego nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry fenomenalną interwencją popisał się Drazik, wyciągając z linii bramkowej piłkę po uderzeniu głową Artigasa, a po kilkudziesięciu sekundach sędzia główny zakończył spotkanie i gospodarze cieszyli się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa.

14 września, Jastrzębie-Zdrój, godz. 19:00
GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Adamek (82’)

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Dawid Gojny, Farid Ali, Damian Tront (k), Marek Mróz (55. Łukasz Norkowski), Patryk Skórecki (64. Kamil Adamek), Jakub Wróbel, Adam Żak (77. Dominik Szczęch).

Chrobry Głogów: Michał Szromnik - Michał Michalec (k), Jarosław Ratajczak, Miłosz Kozak, Mikołaj Lebedyński (83. Gerard Artigas), Maciej Diduszko, Robert Mandrysz (72. Szymon Drewniak), Marcel Ziemann (83. Michał Ilków Gołąb), Adrian Benedyczak, Oliver Praznovsky, Przemysław Stolc.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz.
Żółte kartki: Benedyczak, Ziemann, Mandrysz (Chrobry).
Widzów: 1675.