Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 września 2019

Strażacy pokazali na co ich stać

Strażacy pokazali na co ich stać Zobacz więcej zdjęć
fot. PSP Jastrzębie

W sobotę roku obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się III Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn komend powiatowych i miejskich PSP województwa śląskiego.

Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zawody polegały na realizacji zadań praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego tj. ratownictwo podczas zdarzeń drogowych. Konkurencje były oparte na wcześniej przygotowanych założeniach, które odwzorowują realne  scenariusze podczas wypadków drogowych. Zadaniem Teamów było w możliwie jak najkrótszym czasie wykonać szereg czynności ratowniczych począwszy od zabezpieczenia terenu działań, aż do wydobycia poszkodowanych z pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Drużyna, która wykonała prawidłowo wszystkie czynności wraz z zastosowaniem innowacyjnych technik ratowniczych uzyskując najwyższą liczbę punktów.

Rywalizacja między drużynami podczas trzecich już zawodów ratownictwa technicznego była ogromna. Świadczy o tym tak mała różnica punktów zdobytych przez poszczególne drużyny. Najlepszą drużyną w III Zawodach Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego okazał się team z KP PSP z Raciborza zdobywając 128 punktów.

Puchar oraz nagrody wręczyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek wraz z Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Mirosławem Grzywą. Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Jastrzębiu-Zdroju dh Jerzy Gruchlik oraz dh Józef Pieróg;

Klasyfikacja drużyn wygląda następująco:

I miejsce - KP PSP Racibórz – 128 pkt.

II miejsce - KM PSP Świętochłowice – 122 pkt.

III miejsce - KM PSP Dąbrowa Górnicza – 122 pkt.

IV miejsce - KM PSP Jastrzębie-Zdrój – 121 pkt.

V miejsce - KP PSP Będzin – 120 pkt.

VI miejsce - KM PSP Zabrze – 120 pkt.

VII miejsce - KM PSP Bielsko-Biała – 116 pkt.

VIII miejsce - KM PSP Żory – 115 pkt.

IX miejsce - KM PSP Ruda Śląska – 113 pkt.

X miejsce - KP PSP Cieszyn – 107 pkt.

XI miejsce - KP PSP Wodzisław Śląski JRG Rydułtowy – 103 pkt.

XII miejsce - Wodzisław Śląski JRG Wodzisław – 100 pkt.

XIII miejsce - Rybnik – 94 pkt.

XIV miejsce - Siemianowice Śląskie – 92 pkt.

XV miejsce - Gliwice – 88 pkt.

Przy tej samej liczbie punktów o miejscu zadecydował krótszy czas wykonania zadania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zalało Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Zalało Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

 Strażacy wydobyli zwłoki ze studni Strażacy wydobyli zwłoki ze studni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!