Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
17 września 2019

Strażacy pokazali na co ich stać

Strażacy pokazali na co ich stać Zobacz więcej zdjęć
fot. PSP Jastrzębie

W sobotę roku obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się III Zawody Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn komend powiatowych i miejskich PSP województwa śląskiego.

Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Zawody polegały na realizacji zadań praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego tj. ratownictwo podczas zdarzeń drogowych. Konkurencje były oparte na wcześniej przygotowanych założeniach, które odwzorowują realne  scenariusze podczas wypadków drogowych. Zadaniem Teamów było w możliwie jak najkrótszym czasie wykonać szereg czynności ratowniczych począwszy od zabezpieczenia terenu działań, aż do wydobycia poszkodowanych z pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Drużyna, która wykonała prawidłowo wszystkie czynności wraz z zastosowaniem innowacyjnych technik ratowniczych uzyskując najwyższą liczbę punktów.

Rywalizacja między drużynami podczas trzecich już zawodów ratownictwa technicznego była ogromna. Świadczy o tym tak mała różnica punktów zdobytych przez poszczególne drużyny. Najlepszą drużyną w III Zawodach Ratownictwa Technicznego o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego okazał się team z KP PSP z Raciborza zdobywając 128 punktów.

Puchar oraz nagrody wręczyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Wojciech Piechaczek wraz z Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Mirosławem Grzywą. Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Jastrzębiu-Zdroju dh Jerzy Gruchlik oraz dh Józef Pieróg;

Klasyfikacja drużyn wygląda następująco:

I miejsce - KP PSP Racibórz – 128 pkt.

II miejsce - KM PSP Świętochłowice – 122 pkt.

III miejsce - KM PSP Dąbrowa Górnicza – 122 pkt.

IV miejsce - KM PSP Jastrzębie-Zdrój – 121 pkt.

V miejsce - KP PSP Będzin – 120 pkt.

VI miejsce - KM PSP Zabrze – 120 pkt.

VII miejsce - KM PSP Bielsko-Biała – 116 pkt.

VIII miejsce - KM PSP Żory – 115 pkt.

IX miejsce - KM PSP Ruda Śląska – 113 pkt.

X miejsce - KP PSP Cieszyn – 107 pkt.

XI miejsce - KP PSP Wodzisław Śląski JRG Rydułtowy – 103 pkt.

XII miejsce - Wodzisław Śląski JRG Wodzisław – 100 pkt.

XIII miejsce - Rybnik – 94 pkt.

XIV miejsce - Siemianowice Śląskie – 92 pkt.

XV miejsce - Gliwice – 88 pkt.

Przy tej samej liczbie punktów o miejscu zadecydował krótszy czas wykonania zadania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta uwięziona w mieszkaniu wzywała pomocy Kobieta uwięziona w mieszkaniu wzywała pomocy

Strażacy uratowali 72-letniego mężczyznę Strażacy uratowali 72-letniego mężczyznę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!