Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
18 września 2019

Demonstracja przeciwko prześladowaniom w JSW

Demonstracja przeciwko prześladowaniom w JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Jedność”  organizuje demonstracje przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Działacze będą prostować przeciwko polityce spółki wobec pracowników.

Demonstracja została zaplanowana na najbliższy piątek przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Celem manifestacji jest wyartykułowanie niezałatwionych do tej pory spraw w JSW oraz naświetlenie pogłębiających się problemów w spółce. Główne punkty manifestacji to: Wypłata 14-tej pensji oraz deputatu węglowego za 2016 rok pracownikom, którzy ratowali firmę w 2016 roku zawieszając część wynagrodzenia a odeszli z JSW na emerytury lub urlopy górnicze przed 11 czerwca 2018. Wypłata deputatów węglowych dla emerytów na podstawie bezprawnie wypowiedzianych układów zbiorowych pracy.  Nieprzestrzeganie prawa pracy w JSW. Mobbing i prześladowanie w JSW - informuje Związek Zawodowy Jedność.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Zapełnione zwały węgla. Wstrzymają wydobycie? JSW: Zapełnione zwały węgla. Wstrzymają wydobycie?

JSW: Są pieniądze na 14.pensję JSW: Są pieniądze na 14.pensję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (48)
masakra21.09.2019 9:03

JSW nie mobbinguje tylko od nich dozór, co mam na myśli. Nie kreują wizerunku swojego pracodawcy, mają gdzieś szkolenia które pracodawca zlecił dla dozoru aby Ci wiedzieli jak podejść do pracownika i jak się zachowywać by zwiększyć jego efektywność. Szkoda tych pieniędzy co JSW wydało bo, ludzie(dozór) jacy byli tacy są - dotyczy tych, którym te szkolenie nic nie pomogło a jest takich dziesiątki.

OKAYO20.09.2019 16:13

górnik pniówek zgadzam się z tobą w 100% ,robię we wnęce czasami za 1 i bym 2 z 4 wywalił bo się nie nadają ale wiem że przodowy niema kim ich zastąpić,taka patologiczna sytuacja

Gurnik pszodowy z Zofiufki20.09.2019 11:50

To bycie ta zadyma, czy nie bycie? Pytam bo muszem jehać z mojom babom z ZZ do Chelu albo na Horwacjem.

SRK20.09.2019 6:05

Zwiazki emerytów będą czy tylko jedność nie mylić zz pijusa ryby i konfident emeryta kaminioka czy tylko jeden walczy a reszta kasę zbiera

Palcowy z Pniówka 19.09.2019 20:46

Za robotę się wziąść nie roby po 10 k zarabiacie i narzekacie oddać nam emerytą to co jsw nam ukradła a wam nieroby roboty dołożyć a szczególnie przodowym w ścianach bo to kapusie kierowników więcej związków bo jest ich mało

Pracownik19.09.2019 12:03

Do Górnik Pniówek, może gdyby Dyrektorzy mogli zatrudniać konkretnych ludzi z kwalifikacjami a nie tych łbów co im solidaruchy każą przyjąć to praca inaczej by wyglądała. Jedność manifestowała już pod Pniówkiem przeciwko tym patologicznym metodom zatrudniania, niestety nie pojawiło się tam zbyt wiele osób. Do narzekania w internecie jest wielu, niestety do działania w rzeczywistości tylko garstka.

idyl19.09.2019 10:58

Panie Górnik Pniówek,załatw przeniesienie a będziesz miał robotnego Górnika a przenieś jednego lebra.......

Pokaż wszystkie opinie (48)