Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
18 września 2019

Pociągiem z Jastrzębia do Warszawy w ok. 2 godziny?

Pociągiem z Jastrzębia do Warszawy w ok. 2 godziny?
fot. Bartłomiej Banaszak / PKP

Ruszyły regionalne konsultacje strategiczne z władzami województwa śląskiego na temat Programu Kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Także Jastrzębie jest ujęte w tych planach. Zakłada się uruchomienie połączeń kolejowych z naszym miastem.

Planuje się uruchomienie w województwie śląskim nowej linii nr 170 z Chybia przez Jastrzębie-Zdrój do czeskiego Bogumina. Umożliwi to szybkie połączenie między Katowicami a Ostrawą.

Przedstawione wersje trasowania przewidują, że przy prędkości pociągu 250 km/h realny stanie się czas przejazdu z Warszawy do Katowic w ciągu 1 godzin i 45 minut,  a do Jastrzębia-Zdroju - 2 godzin i 25 minut.

Inwestycje na razie są na papierze i przez długi czas tak zostanie. Rozmowy trwają na realne zmiany, trzeba będzie poczekać nawet kilkadziesiąt lat. Obecnie całość jest na etapie konsultacji.

– Regionalne Konsultacje Strategiczne maja kluczowe dla planowania „szprych” w ramach Programu Kolejowego CPK. Poprzez RKS pokazujemy, w jaki sposób plany budowy linii kolejowych w danym województwie wpisują się w szerszy, ogólnopolski program zwiększania dostępności transportowej polskich miast - mówi Rafał Garpiel, pełnomocnik CPK ds. relacji z otoczeniem inwestycji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Peron stacji Jastrzębie Górne oświetlony Peron stacji Jastrzębie Górne oświetlony

Kolej w Jastrzębiu za 10 albo 15 lat? [video] Kolej w Jastrzębiu za 10 albo 15 lat? [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
Prawdomowny19.09.2019 20:34

2h25min SJZ - WWA - żeby to było realne to najpierw musielibyście to sobie narysować kredkami w UM a potem najjaśniej nam panująca Pani Prezydent musiałaby z tym obrazkiem wrzucić swoje selfi na soszal midja. Bez tego żaden pomysł sie nie liczy.

Lokator 19.09.2019 11:47

To jest temat zastępczy ,pPrezydent nich zajmie sie problemami kture były do rozwiązania kilka lat temu a nie fantazia .

Ona19.09.2019 6:45

Po 2 latach przyjechał am odwiedzić rodzinę w Jastrzębiu I Co... Nic nie ma a autobus kosztuje krocie I w dodatku jedzie przez całe miasto objazdami. A tu jeszcze linia kolejowa ma być coś takiego... To przyjad? za 10 lat bo Tam to już nikogo prawie nie ma pusto wszędzie a w sklepach europejskie ceny. Masakra. Ciekawe Ile ta kolej bd kosztowała jak autobus krocie

Podatnik18.09.2019 22:24

Kariera naszej nauczycielki dobiegnie końca za 4 lata. Czas się zastanowić kogo na następne lata wybrać. A żeby tradycji stało się zadość to szukajmy znowu nauczyciela. Ale tym razem z przedszkola. Bo z zawodówki już był jest teraz z nauczania specjalnego to kolej na przedszkolankę.

Gość18.09.2019 21:17

Autobusy nie jeżdżą nie można dojechać do szkoły a pociągi obiecują masakra

GW18.09.2019 20:49

Doceniam starania dążące do tego aby wszyscy z tego zapyziałego miasta jak najszybciej uciekli...
Zwróciłbym jednak uwagę na fakt, że demograficznie miasto umiera w tak szybkim tempie, że w monecie gdy te magiczne połączenie powstanie nie będzie miał już kto do Waw-y jechać :D

Bożena18.09.2019 20:07

Stacje zrobić na KWK Zofiówka i wagony osobowe z Węglarkami pojadą w Polskę w czym problem .

Pokaż wszystkie opinie (37)