OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
OBI - Billboard
18 września 2019

Apel poległych w Dniu Sybiraka

Apel poległych w Dniu Sybiraka
fot. UM / Łukasz Parylak

17 września, w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, jastrzębianie obchodzili Dzień Sybiraka. Główne uroczystości miały miejsce na cmentarzu komunalnym.

 

Wartę honorową przy symbolicznym grobie poświęconym obrońcom ojczyzny w czasie II wojny światowej oraz Sybirakom i pomordowanym w Katyniu i łagrach sowieckich pełnili między innymi żołnierze 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu, harcerze, policjanci i funkcjonariusze straży granicznej.

Ważnym punktem programu była minuta ciszy za poległych i zmarłych w II wojnie światowej oraz apel poległych. Następnie kompania oddała salwę honorową.

Kwiaty i znicze przed symbolicznym grobem złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, zakładów pracy oraz kombatanci i członkowie Związku Sybiraków.

W drugiej części uroczystości, która odbyła się w Domu Zdrojowym, prezes Związku Sybiraków - Koła w Jastrzębiu-Zdroju, Ryszard Czernecki, dokonał dekoracji sztandaru 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu Odznaką Honorową Sybiraka. Odznaczenie otrzymała również Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku oraz osoby szczególnie zasłużone dla Koła Jastrzębie-Zdrój.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
tik tak19.09.2019 8:59

do Gość Dziś o 6:21
Jak będziesz słuchał ruskich to daleko zajdziesz. Oni od dziesięcioleci powtarzają te same bajki. Za komuny w szkołach też to wciskali, albo przemilczali tę datę
Będą taką ciemnotę wciskać zawsze, bo musieliby się przyznać do tego, że w 39' razem z Hitlerem rozpoczęli II WŚ

Radio Teheran19.09.2019 7:14

Można jeszcze mówić, że w 1942 ewakuowano Polaków z Syberii do Iranu, czy obowiązuje złotowłose embargo?
Irańczycy Polaków pamiętają.

Gość19.09.2019 6:21

Dzisiaj w radio słyszałem, że według Rosjan to wcale nie była żadna agresja, tylko wyzwolenie ziem, okupowanych przez Polskę. To ja już nic z tego nie rozumiem. Kto zatem robi m iwode z mózgu? Kto ma rację?